LÄNSIPORISSA,LIDL,,n kaupan pihassa on puupönttö,joka toden.näk. on tarkotettu rotanloukuksi...se on heitetty parkkipaikan asfaltille ja sisältö..pinkinpunainen,rotanmyrkky on pitkin maata !!
VAROKAA ihmiset,ketkä kuljette lasten tai lemmikkien kanssa..väri pelkästään jo houkuttelee maistamaan!!
Mieleen tulee,että missäköhän kauppa pitää tätä loukkuaan,mielestäni se pitäisi olla paikassa,jonne ulkopuoliset eivät pääse!
Pikkuisen vastuuta enemmän tälläisiin vakaviin asioihin!!!!!
VAROKAA ihmiset,ketkä kuljette lasten tai lemmikkien kanssa..väri pelkästään jo houkuttelee maistamaan!!
Mieleen tulee,että missäköhän kauppa pitää tätä loukkuaan,mielestäni se pitäisi olla paikassa,jonne ulkopuoliset eivät pääse!
Pikkuisen vastuuta enemmän tälläisiin vakaviin asioihin!!!!!
Vastaukset 11
Vanhimmat
ALUE PESTY JA POLIISIKIN KÄVI PAIKALLA!!
TOIVOTTAVASTI SE IDIOOTTI KUSIPÄÄ,JOKA SEN KOPAN OLI TYHJENTÄNYT...
NÄKISI TÄÄN ILMOTUKSEN JA EES PIENEN PISTON TUNTISI JOSSAIN....
MULLA ON NYT HYVÄ MIELI,KUN TIEDÄN,ETTEI KUKAAN LAPSI TAI ELÄIN SAA SITÄ MYRKKYÄ SUUHUNSA!!
Sen verran tiiän, et ei oo ko. kaupan rotanloukku, joten sitä tähän nyt on turha sotkea.
Se oli tarkoitettu eräällä nerokkaalle varkaalle eli R.R:lle ansaksi , tarkoitus oli että tämä järjen jättiläinen olisi syönyt karkkina rotanmyrkyn !
ketään, edes varasta saa tappaa, siit joutuu telkien taa. Aikas idioottia toimintaa, ihme ettei joku lapsi tai koira sitä maistanut...
ulkoiluttaa koiraa lidlin parkkipaikalla??? Äly hoi älä jätä.
On ihan tyypillistä, että ollaan perheenä liikenteessä, esim. me kesäasukkaat tulossa Poriin ja poiketaan pikaostoksilla Lidlissä. Yksi jää ulkoiluttamaan koiraa ja siinä kun ei mitään erityisempää maastoa ole, siellä sitten pyöritään parkkipaikkaa ympäri. Tilanne on ihan sama Prismojen parkkipaikoilla tai missä tahansa vastaavassa. Koiran varsinainen ulkoiluttaminen on aivan eri asia. Kotieläintä nyt vaan ei voi jättää kuumaan autoon paahtumaan.
voisi lla jopa ihan hyvää. Mieluummin syön paahdettua kotieläintä ku astun sen paskaan kaupan oven edessä.
joo tuli heti tarve maistaa sitä, kun näin maassa. Aina kun näen maassa jotain pinkkiä niin alan heti nuolemaan sitä, koska olen vähän porilainen.
Kannattaa maistaa, ettei astu koiranpaskaan.
Tommi ja Tatu taas asialla:D
adhd ja älyllinen vajavaisuus.