saunalahtii tarjoaa kahden viikon maksun hyvitystä lähes viikon katkoksesta. tuntuu pieneltä ja aion vaatia kuukauden hyvitystä perusteena viestintämarkkinalain 7 luvun 72 pykälä.
mitäs muille on tarjottu?
mitäs muille on tarjottu?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Eivät ole ehdottaneet minkäänlaista korvausta. Olen vieläkin ilman yhteyttä! Lupasivat huomiseksi ehkä sen toimimaan. Heh.
Yritin eilen 7 tuntia soittaa Sauniksen tukeen.
Siis numeroon (09) 4243 0730. Siellä oli kokoajan varattua, ja sitten kun hälytti niin tuli viesti 'valitsemaanne numeroon ei juuri nyt saada yhteyttä'. Se siis soi ja kiersi neuvojalta toiselle ja parin minsan päästä nauhoite käynnistyi.
Jokseenkin turhauttavaa.
Pitänee tehdä kirjallinen reklamaatio, kun katkos on näin piktä. Toista viikkoa jo ilman nettiyhteyksiä ja mahdollisuutta tehdä töitä kotona.
Osassa Saunalahden ADSL-liittymistä alkoi 14.4. Saunalahdesta riippumattomista syistä käyttökatkos, jonka kesto vaihteli asiakaskohtaisesti muutamasta tunnista useisiin päiviin. Hyvitämme kaikille katkoksesta kärsineille ADSL-asiakkaillemme liittymän yhden kuukauden kuukausimaksun. Hyvitys on huomioitu seuraavassa laskussa automaattisesti, joten se ei vaadi asiakkailta mitään toimenpiteitä.