Mikrokuituliina

6+3

Eikö suomesta tosiaan saa ns. mikrokuituliinoja?

http://www.simplygoodstuff.com/_images/cddvd_cloth2.jpg

Tuollainen kuvan tapainen liina olisi tarkoitus hommata DVD levyjen pintojen puhdistusta varten, mutta google antaa linkkejä mikrokuitu liinoihin missä pinta on samankaltainen kuin pyyhkeessä. Sellainen ei käy DVD levyjen pintojen puhdistamiseen.

http://www.youtube.com/watch?v=61MeCE50AxI

Tuossa videossa noin 08:05 kohdalla näkyy myös mikrokuituliina millainen on siis hakusessa ei mikään pyyhe versio.

2

493

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .................

      hyvin varustetut tavaratalot ja sitten on aina kameraliikkeet ja optikkoliikkeet. Kyllä tuollaisia pehmeäpintaisia mikrokuituliinoja myydään Suomessa.

    • Höpön plöpön puup

      Miksei käy? Ite pyyhkinyt puuvillapaitaan aina, eikä mitään vikaa. Tuo nyt on jo varmuuden maksimointia jollain mikrokuituliinalla pyyhkiä, heh. DVD:t kyllä toimii vaikka niissä olis naarmuja, testaa vaikka kirjaston leffoilla ja tv-sarjoilla. Tuollaisia liinoja saa ainakin Clas Ohlsonilta, ostin sieltä monitoria varten, siihen en viitti käyttää muuta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1964
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1720
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      57
      1360
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      76
      1320
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1028
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      926
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      923
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      882
    9. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      109
      853
    10. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      73
      846
    Aihe