Köysi on rasvattu ja mutkalle käännetty. Olkaahan kuitenkin tarkkoina, keitä sinne keinumaan ripustatte.
Pitääkö sinne laittaa keikkumaan päätuomarit? Virheethän sattuivat linjatuomareille.
Mikä on tarpeeksi iso moka, jotta hirttotuomio lakeaa? Maalinko sössiminen? Jos näin on, niin Howard Webb sössi eilen yhden Brasilian maalin, munaton kuin oli, ei uskaltanut viheltää brasseille rankkaria. Se virhe oli päätuomarin virhe, mutta eihän kukaan tohdi asiaa edes mainita, koska on kysymyksessä englantilainen lad. Kuitenkin urugualainen päätuomari on jo lähtökohdiltaan pölvästi ja sen voi teilata virheestä, jonka teki rajamies.
Maalinhylkäämiseen rinnastettavia mokia ovat rangaistuspotkun viheltämättä jättäminen (päätuomarin moka), paitsiovirheet (rajatuomari) ja tuikiharvinainen "tapaus Lampard" (rajatuomari). Näitä samoja mokia tulee ja menee, viimeisin oli tuo Howard Webbin munattomuus.
Kysymys kuuluu: mikä tekee "tapaus Lampardista" muita mokia tärkeämmän? Miksi päätuomari pitää teilata tuon tapauksen vuoksi?
tuomarikeskustelua vielä
3
175
Vastaukset
- rankkuhoward
Ei howard webb uskalla enää viheltää rankkuja, koska viime em-kisoissa vihelsi yhden. Sen vihellyksen johdosta tyypit uhitteli howardin äitiä puukolla ja puolan pääministeri lateli tappouhkauksia, joten ne piti pistää vartiontiin ja howardi joutu lähtemään pois kisoista.
Vois kyllä miettiä onko howard paras vaihtoehto viheltämään kisoihin, koska tuommoisella kokemuksella on pakko olla vaikutuksia ja rankkari voi jäädä helpostikkin viheltämättä jos sen seurauksena mutsi voi menettää henkensä. - sosiaali-täti
Vai on se Veijo täällä ihan hirttotuomioita jakelemassa ja köysiä rasvaamassa.
Nyt Veijo suhteellisuutta, tai mopo karkaa!- Mantereen Veijo
varoittelee yli-innokkaita hirttomiehiä, lynkkausmielialaa on ollut ilmoilla. Tantta ymmärsi huolimattomasti kirjoitetun kirjoitukseni väärin. Veijo ei hirtä ketään, mopo tosin karkaa lapasesta silloin tällöin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191622
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991468Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy35859Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29829Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50756Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?35740Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56708Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37700Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s42689Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37653