hullutusten vuodet

Tekiskö listan niistä hullutuksista, tai ajatuksista ja kuvitelmista,,,,se olisi pitkä se.

Teepä omas...vai onko ollut järki koko ajan mukana?
2109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

On ollut pitkä ja värikäs vuosi, ei siis pelkästään musta vaan paljon muitakin värejä.
Ne parhaat ja hempeimmät värit on tulleet just omasta mielikuvituksesta. Miten synkkää olisikaan ollut ilman omia ajatuksia. Suorastaan raastavan synkkää ja raskasta ja mustaa. Eikä todellakaan ole ollut järki koko ajan mukana eikä tule olemaankaan.

Äänestä
  • Lista on päässä.

    Pitkä ja rönsyilevä...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


s.... kirjoitti:

Tekiskö listan niistä hullutuksista, tai ajatuksista ja kuvitelmista,,,,se olisi pitkä se.

Teepä omas...vai onko ollut järki koko ajan mukana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu