Moi. Otin juuri ensimmäisen pistoksen penikseeni ( Caverject Dual 10mikrog). Jännitti laittaa piikki penikseen mutta ohut neula ei tosiaankaan tuntunut miltään ja päätin koittaa ekaa kertaa ilman seksiä ja vaimoa jotta kaikki onnistuisi sitten kun mennään vuoteeseen ;) Tuo määrä riitti ainakin minulle ja kun piikin pistämisestä on nyt kolme varttia niin kalu jököttää turhanpanttina edelleen kuin kivi vähän jopa jomottaen mutta hieno tunne muuten kun on tottunut sellaiseen puoliseisokkiin mutta toivottavasti hellittää kohta vähän. Olisi kiva tietää kokeneimmilta käyttäjiltä sellaista että vaikka paketissa sanotaan niin että saa käyttää vain kerran päivässä niin voikohan ottaa kaksi (10mikrog tai toisen esim. 7.5mikrog. annoksen) eri satsia päivässä jos ottaa ekan aamulla ja toisen illalla?? Ottaisin vain tämän kerran kuin innostuin vaikutuksesta ja haluisin antaa jo illalla mammalle kovaa enkä malttaisi odottaa huomiseen. Paketissa sanotaan myös että yksi pakattu liuos on käytettävä kerralla kaikki mutta kun ladattu satsi säilyy 24h niin voisikohan sitä samaa käyttää toisen puolen noin 22h päästä ekan satsin ottamisesta samasta kapselista? Olisi kiva kuulla kokemuksistanne ja mielenkiinnolla odotan vastaustanne, kiitos jo etukäteen!
Huom! Pistoshoitoa käyttäneet!!
Ihanafiilis
6897
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Oma veikkaukseni on, että käyttörajoitus liittyy juuri tuohon melko pitkään seisokkiin, jonka yksittäinen pistos aikaansaa - eli jos peniksen verenkiertoa manipuloidaan liian pitkään, voi syntyä ongelmia. Kannattaisi ehkä konsultoida reseptin kirjoittanutta urologia.
Caverjectin ruiskuhan on konstruoitu sellaiseksi, että jos säädät annokseksi vain 10mg, niin loput jää käyttämättä, ellet sitten säädä annokseksi 20 mg ja yritä säännöstellä ensimmäisen pistoksen annosta näppituntumalla ja jättää toisen puolen annoksesta "varastoon".
Ei muuta kuin kankeaa sänkykamaripuuhastelua...;o)
..ite pistelisi ylimääräisiä varteen. Se aiheuttaa aikanaan jonkin verran arpeutumaa paisuvaiseen ja voi siten haitata myöhempää erektiota. Ite käytän (20 mg) korkeitaan 1 x vk näiden pelkojen takia. Muu hoituu Viagran (rinnakkais) lääkkeellä, jolla saa kohtuullisen seisokin niilläkin ja ilman kullin jomotusta.
Ainakin mulla joka olen käyttänyt piikkiä parisen vuotta, pistäminen vähän sattuu. Johtuneeko sitten siitä arpeutumisesta.
Harmittaa kun 5mg annos on sopiva ja 10mg jopa hiukan liikaa niin pulet menee aina turhaan hukkaan ja on muutenkin niin pirun kallis pistos eli onko kellään tietoa oisko noita ladattuina esim. 2,5mg tai 5mg annoksina? Muuten tulee kiusaus ottaa 10mg satsi kahdessa osassa 24h sisällä sormituntumalla annostaen ettei mene puolet hukkaan ja pitää sitten vaikka kolmen päivän välin! Olen kuvitellut että kertapistosta "suositellaan" piikin hygienian vuoksi? Olisi kiva kuulla taas kokemuksianne ja mielipidettänne asiassa. Kiitos jo etukäteen!
Voisiko puoliksikäytetyn ruiskun laittaa pakastimeen seuraavaa käyttöä varten?
todellakaan minnekään pakkaseen!
Hajooko ruisku pakkasessa? Entä jääkaappi? Itse lääke kestää pakkasta ja kylmää varmasti.