Mites syyskesemmällä Tunisiaan?

Pari kertaa olen olut talvcisaikaan Detourin parin viikon matkalla Monastir / Soussessa. Aivan upeita juttuja on tullut koettua, väki ystävällistä yms. Mutta, mitenkä lähempänä kesäaikaa matkat sinne päin? Onko siellä yksinkertaisesti liian kuumaa kesemmällä tai miksi mm. Detour ei näytä tekevän matkoja ainakaan lehtimainosten mukaan kuin Turkkiin? Millonkas ne taas alkavat sinne lentää ja minkälaisella hintatasolla, ts. minun ei ole välttämätöntä sinne päästä pahimpaan sesonkiaikaan.

1

365

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Woman;))

      Kesäaikaan siellä on polttavan kuumaa,varsinkin heinä/elokuussa,syyskuun lopulla alkaa olla ilmat siedettäviä ja illat ovat mahtavia ;))

      Olin viime vuonna lokakuussa ja sekin oli ihan ok..kuumuuus riitti ja uimassa merivesi oli mahtavan lämmintä,kyllä kelpasi polskutella ja kaikki muukin Tunisiassa on kohdillaan,hinnat,ruoka ja hyvätapaiset ystävälliset ihmiset,....Deturista,tietääkseni tekevät matkoja koko sesongin,katsoppa heidän omia sivujaan www.Detur.com ;) ja hyvä matkanjärjestäjä onkin,hyvät ja mukavat Oppaat ja ok.hotellit ;))

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      362
      1168
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      768
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      37
      706
    4. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      50
      622
    5. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      44
      595
    6. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      533
    7. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      20
      520
    8. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      322
      508
    9. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      76
      481
    10. kasariperjantai 2026

      Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle
      Iisalmi
      22
      459
    Aihe