lappeenrannan hoidot julkisella

onko uskottava ettei kukaan ole lappeessa hakeutunut julkiselle ivf hoitoihin??????miksei mulle voida kertoa että onko 38v ikä ja 1 luomulapsi,1 ivf lapsi ,mahdollisuutta saada julkisella hoitoja.kaikkeen muuhun täl palstalla puututaan sukkana,muttei asiaan saa vastausta.
4604
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ollaan lappeenrannassa oltu julkisella kaksikin kertaa. on just menos toinen kierros on meillä 3 lasta 2ehtaa ja yks avustamalla. toivottavasti vielä tulis yksi. onhan tää tällästä ravaamista ja odottelemista mut khyl she siitä

Äänestä
  • siis saa hoitoja jippppiiiiiii... olin jo ihan miettimäs et mitä teen...minkä kultaliikkeen ryöstän ;)eikai. hienoa tietää et mahkuja ois.kiitti sulle. mulla nyt aivan ihana ihana ihana tyttö ja aina mietin et jos yläkerran herra vaan näytti et tätä se on...voi et miä oon tähä likkaa hulluna..mut kiitti sulle:)

    Äänestä

  • rakastan... kirjoitti:

    siis saa hoitoja jippppiiiiiii... olin jo ihan miettimäs et mitä teen...minkä kultaliikkeen ryöstän ;)eikai. hienoa tietää et mahkuja ois.kiitti sulle. mulla nyt aivan ihana ihana ihana tyttö ja aina mietin et jos yläkerran herra vaan näytti et tätä se on...voi et miä oon tähä likkaa hulluna..mut kiitti sulle:)

    eli nää hedelmöityshoidot tehdään yhteistyössä helsingin naisten klinikan kanssa mut tekevät myös tääl lappeenrannassa paljon. itte ie käyty helsingissä

    Äänestä

  • sorvi kirjoitti:

    eli nää hedelmöityshoidot tehdään yhteistyössä helsingin naisten klinikan kanssa mut tekevät myös tääl lappeenrannassa paljon. itte ie käyty helsingissä

    lrannassa tehdään vain tiettyjä juttuja, kaikki vaikeammat ja enemmän hoitoa vaativat tehdään muualla tai siis helsinki määrää miten ja milloin missäkin vaiheessa sieltä tulee ohjeet ja täällä seurataan tilannetta milloin hesaan. yksin kertasempia juttuja eli inseminaatio vidaan tehdä vissit lrannassa mutta missä tarvitaan labraa ja parempaa osaamiata tapahtuu muualla ellei sitten yksityiselle mene. yksi hoito kerta jo takana ivf:ää

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


gggrrrrhhhhhh!!!! kirjoitti:

onko uskottava ettei kukaan ole lappeessa hakeutunut julkiselle ivf hoitoihin??????miksei mulle voida kertoa että onko 38v ikä ja 1 luomulapsi,1 ivf lapsi ,mahdollisuutta saada julkisella hoitoja.kaikkeen muuhun täl palstalla puututaan sukkana,muttei asiaan saa vastausta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu