Ajatus tunteilla tässä
saatella sanoja saa,
rakkaus kun elämässä
esittää rikkojaa?
Miksi on silmät veessä?
Jälkeen tuo aamenen,
rakkaus kun on eessä
antaen kaiken sen.
Rahako kaiken antaa?
Voimallaan sivuuttaa,
rakkaus kyllä kantaa
vaikka ei kaikkea saa.
Tunteetko tieltään poistaa?
Harkintaa elämän?
Kun rakkaus sanojaan toistaa
saat silloin sä enemmän.
Valitse tunteiden valta
vaikka saat kyyneleet,
rakkaus usein ei malta?
sanat on eksyneet?
Kun pysyt kaidalla tiellä?
Mielesi mittojen,
et Luojamme polkuja kiellä
niin kohtaat myös rakkauden.
Rakkaus Elää!
2
268
Vastaukset
- ex noita
Ajateltavaa antoi runosi, monella tavalla. Raha ei tuo rakkautta, tosin helpottaa monessa hankinnassa, mutta todellinen rakkaus ei ole milloinkaan ostettavissa, tai ainakin minä näin naivistina oletan... Pidin!
Ymmärsit aivan oikein (tai oletit)
Sexiä voi ostaa, koskaan ei rakkautta,
ovat kaksi eri asiaa.
Eli kaikkea ei saa rahallakaan.
Tunteet ei ole kauppatavaraa.
Oikein hyvää kesää Sinulle!
Aitojen tunteiden parissa.
J.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1107662
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1165318Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1193547Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p293527Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352574Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191886Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3561530Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961521Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?691381Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311366
