Nikkinen

Aiotko perustaa oman sähköfirman kun lupailit hyviä työpaikkoja,työttömiksi jääville kuntalaisille.Muutenhan se ei onnistu koska Oulu ei tule tarvitsemaan heitä.Muistappa opettaa kolmenjohdon systeemi,ettei vaan pala käämit.Tulikohan luvattua liikoja,mietippä uudelleen voiko se mitenkään olla mahdollista.EPÄILEN PAHOIN ETTÄ NYT NIKKINEN EREHTYI !!
6348
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Nikkinen aliarvioi kuntalaisten mielipiteitä. Ei ole enää muuta keksinyt kuin, että nimettömien mielipiteitä ei tarvitse kuunnella.

Eikö sinutkin ole valittu valtuustoon "nimettömien" äänillä?

Äänestä
  • voi Töpseli-Toopelta odottaa. Ruikonperän kultakurkku ongalta samaa narusta vedettävää laumakarjaa. No eiköhän ne äänet ole tärkeitä seuraavissakin vaaleissa meinaan, että taitaa demarit/vasurit olla laskevan auringonnousun puolueita molemmat.

    Äänestä

  • näin on näreet...... kirjoitti:

    voi Töpseli-Toopelta odottaa. Ruikonperän kultakurkku ongalta samaa narusta vedettävää laumakarjaa. No eiköhän ne äänet ole tärkeitä seuraavissakin vaaleissa meinaan, että taitaa demarit/vasurit olla laskevan auringonnousun puolueita molemmat.

    äänesäjäkuntasa täysin. Kyllä ovat monet mananneet, että demareille ei enää ikinä ääntä, vaikka ovat ikänsä heitä äänestäneet. Itse olen antanut ääneni aiemmissa vaaleissa eri puolueille, henkilö on ratkaissut. Niin tekee jatkossakin. Oululle kuntamme myyneet eivät tule enää ääntä saamaan.

    Äänestä

  • Toteamus oli Nikkiseltä typerä.

    Ei olisi kannattanut tosiaankaan kuunnella niitä nimettömiä, jotka Esan valtuustoon äänesti!

    Äänestä

Haukipudas on perämeren persereikä!

Äänestä
  • Näköjään on niin, että mitä parempi, osaavampi ja patevämpi valtuutettu, sitä enemmän täällä herjataan. Esa Nikkinen on itsenäinen, nopeaälyinen ja suuri kokonaisuuksia hallitseva rohkea toimija. Että viitsittekin herjata häntä noin! Nikkistä herjanne tuskin haittaavat, mutt mitä ihmeen hyötyä itsellenne on ilkeydestä ja pahantahtoisuudesta?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


OE kirjoitti:

Aiotko perustaa oman sähköfirman kun lupailit hyviä työpaikkoja,työttömiksi jääville kuntalaisille.Muutenhan se ei onnistu koska Oulu ei tule tarvitsemaan heitä.Muistappa opettaa kolmenjohdon systeemi,ettei vaan pala käämit.Tulikohan luvattua liikoja,mietippä uudelleen voiko se mitenkään olla mahdollista.EPÄILEN PAHOIN ETTÄ NYT NIKKINEN EREHTYI !!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu