Turun keikka peruttu.

Retkuilija

Hyvä että tuli Tampereen keikka nähtyä.

7

610

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • I'm just a fireball

      Ketä kiinnostaa elähtäneet eläkeläisvaarirokkarit? Lord ja Blackmore ovat tehneet viisaasti kun ovat heittäneet lusikan nurkkaan ja siirtyneet eläkeläisfaarien hommiin.

      • deme

        no huh huh! Jos DP ehkä onkin ollut parhaassa iskussaan 1970-luvulla, niin kyllä ovat viime vuosienkin keikat olleet mitä parhaimpia rock-showta. Mahtava bändi ja mahtavia muusikoita nykypurplessakin on. Viimeksi näin minäkin tampereella ja huippushow oli. Deep Purple on kaikkien aikojen kovin bändi, ei eppäilystä siitä.


      • Retkuilija

        lahjattomat teinipaskalänkyttäjät? Dream Theateria lukuunottamatta.


      • rankelson
        Retkuilija kirjoitti:

        lahjattomat teinipaskalänkyttäjät? Dream Theateria lukuunottamatta.

        Dream theater onkin yksi lahjattomimmista teinipaskalänkyttäjistä. Ei sitä yksinkertaisesti jaksa kuunnella.


      • Gillan OUT

        Gillan joutaisi ainakin vaihtoon. Sen ääntä ei kestä kuunnella. Kaverilla on vaan niin iso ego ja valta bändissä, että eihän se siitä minnekään älyä lähteä.

        Paicea ja Aireytä arvostan soittajina. Paice on yksi parhaista rumpaleista mitä on ollut, ja on hyvä vieläkin. Glover on sympaattinen basisti. Mutta se "We all came out to Montroux" Gillan...

        Mielenkiintoista muuten, miten Blackmore ja Plant (Zeppelin) ovat ihan eri kategoriassa kuin nämä vanhalla maineella ratsastavat krääk-Gillanit. Blackmore ja Plant tekevät hyvää ja toimivaa musiikkia vielä nykyäänkin. Eri kategoriaa kuin ennen, mutta silti toimivaa ja kuunneltavaa. Heillä onkin tietyt kriteerit siitä, mitä voi ja ilkeää maksavalle yleisölle esittää.


    • fanif

      Milloinkohan rahat saa takasin siitä lipusta, joka oli turkuun ostettu? Kestänyt jo todella kauan.

      • ei taida maksaa

        Keskinen väitti Turun Sanomien jutussa maksaneensa kaikille jotka ovat palautusta hakeneet. Eipä ainakaan minulle eikä parille kaverillenikaan ole tullut mitään palautuksia 20.8.2010 mennessä hakemuksesta huolimatta. Meikäläisellä neljä lippua sisällä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      21
      1371
    2. 69
      1350
    3. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1261
    4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1255
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1059
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      1009
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      967
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      933
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      89
      896
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      881
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      811
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      706
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      676
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      663
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      646
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      638
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      628
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      622
    19. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      596
    20. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      587
    Aihe