Kamala haju viemä-

reistä. Vuokrataan Kanarialla rivitaloa, jossa voisi asua muuten hyvin, mutta kaikista viemäreistä (2 vessaa, pihapatio, keittiö) tulee kamala p:n haju. Mikä täällä on pielessä? Onko se helposti korjattavissa, jos tehtäisiin itse, kun vuokraisäntä ei tule, vaikka on pyydetty?
2224
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vesilukot ovat kuivuneet käytön puutteessa. Kaada vettä viemäriin ja jos haju ei sillä lopu, niin vesilukot puuttuu kokonaan. Itselle sattui kerran Roomassa niin että kylpyammeen viemäristä puuttui vesilukko ja sitten ei auta muu kuin laittaa esim. muovikassi ja paino päälle ettei viemärinhaju pääse huokumaan sisälle.

Äänestä

lavuaarin alle, onko siellä hajulukko, kuivuneet ne varmaan on, ainakin lattiakaivot, pöntöissä saattaa myös tiivisteet vuotaa, jolloin kaasut pääsee sisätiloihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


neuvoa puupäälle? kirjoitti:

reistä. Vuokrataan Kanarialla rivitaloa, jossa voisi asua muuten hyvin, mutta kaikista viemäreistä (2 vessaa, pihapatio, keittiö) tulee kamala p:n haju. Mikä täällä on pielessä? Onko se helposti korjattavissa, jos tehtäisiin itse, kun vuokraisäntä ei tule, vaikka on pyydetty?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu