Raittiina tänäänkin.
Viikonloppu menee leväten ja kivaa vkl:ää kaikille.
Viikonloppu menee leväten ja kivaa vkl:ää kaikille.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Raitis, odottelin että olisit aloittanut tämän vakioketjusi eikä tarkoitus ole astua varpaillesi.
Kyllästyin odottamaan. :)
Kiitos sinulle huomaavaisuudestasi...
Raittiina tänäänkin, alkaa helteet huomenna joten limsavarasto pitää täyttää.
että kaikessa tulee säilyttää kohtuus?
Sokeroidun limsan liikajuominen altistaa sokerikuormitukselle ja myöhemmin diabetekselle. Sokeroimattomat sisältävät aspartaamia tai sorbitolia, joiden pitkäaikaisesta vaikutuksesta ja seurauksista ei tänä päivänäkään ole varmuutta. Lisäksi hapokas limsa vaurioittaa hammaskiillettä.
Suosittelen vettä.
Myös tunnettu suklaan ahmimisesi ei ole suositeltavaa. Tumman suklaan terveysvaikutukset todennäköisesti kumoutuvat runsaalla sokerilla ja rasvalla. Liikakäyttö reijittää hampaita ja aiheuttaa ylipainoa.
Samanvärisenä suosittelen ruisleipää.
Ymmärrän toki sen, että rajun juopottelusi seurauksena mielihyväkeskuksesi on vaurioitunut, mutta riippuvuus on säilynyt, joten mielihyvä hankitaan suurella sokerimäärällä.
Riippuvuuksia voi kuitenkin tietoisesti hallita kieltäymyksillä, sillä ihmisen ei tarvitse olla tapojensa ja halujensa orja.
Tämä tällä kertaa opiksi, neuvoksi ja ojennukseksi nuorisolle.
Lähdenkin tästä kaapille ottamaan iltapäiväpaukun lääkepirtua, jota käytän neljästi päivittäin vain terveydellistä syistä.
Virkistää mieltä.
Miksi kuumetta?
Ei ihme kun pää sakesain mittarissa 38,9 eikä tietenkää mitään kuumetta alentavaa kun hävitin kaikki lääkkeet.