Kuka halua tavata tai keskustella netissä kielen oppimisen varten. Tiedän venäjää ja englantia, haluan oppia suomea. Voin puhua suomea vähän. Voin oppettaa venäjää ja englantia, jos sinä opetat minua suomea.
suomen kieli oppiminen
lena__
4478
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
"Kuka halua tavata tai keskustella netissä kielen oppimisen varten. Tiedän venäjää ja englantia, haluan oppia suomea. Voin puhua suomea vähän. Voin oppettaa venäjää ja englantia, jos sinä opetat minua suomea."
Kuka haluaa tavata tai keskustella netissä suomen kielen oppimista varten. Osaan venäjää ja englantia, haluan oppia suomea. Osaan puhua suomea vähän. Voin opettaa venäjää ja englantia, jos sinä opetat minulle suomea.
Korjailin vähän tekstiä. Siinä aluksi kielen opetusta. Ehkä korjaamani kohdat ovat yleisimpiä, joissa ulkomaalainen tekee virheitä ja ne sitten siirtyvät henkilöltä toiselle.
Kiitos avusta! Mutta minä haluan myös osata puhua suomea, ei vain kirjoittaa. Joskus minä tiedän sanoa, mutta en ymmärrä kun suomalaiset keskustelevat, koska he puhuvat murrea.
Suosittelen lukemaan suomalaisia kirjoja ja katsomaan suomalaisa elokuvia ja sarjoja. Puhut todella hyvin suomea!
Miten olisi, jos menisit jollekin kurssille, jossa opetetaan suomea? Sinulla on jo nyt hyvä pohja, kun kirjoitat noin hyvää suomea, joten opiskelulla voisit saada lisää tietoa.