Mitkä ovat kokemukset asuntoautosta talvella? Jos kuvitellaan, että kyseinen auto olisi ainoa auto perheessä. Onko syytä olla toinen auto talveksi?
asuntoauto
6
523
Vastaukset
- minimi 2 autoa
ei ero kesällä tai talvella, kysymys on aina kuitenkin isosta ja kankeasta ja useimmiten korkeasta autosta. jos joutuu liikkumaan paljon kaupungeissa ei sitä ilokseen ruuhkassa päivittäin aja edes kesällä.
Jos seisoo ulkona niin kyllä siinä lumenluontia rittää, toisaalta kellä on talli johon sen kokoisen rohjakkeen saa.
Kakkos auto pitää olla ympäri vuoden, kysymyt on matkailuautosta eikä kaupunkien kaupakassista. - peikseik..
asuntoautoja käytetään talvellakin.Ollaan ajettu talvellakin, mutta ei nyt yövytty vaikka lämmitykset olisikkin.Ei silleen matkattu ko 100km korkeintaan talvella.
Nykyään perheissä on monia pikku-autoja..jokaisella omansa.Vähän miltä itsestä tuntuu vakuutukset ja kulut on kyllä melkoiset. - käyttävät myös
asuntoauto ainoana autona! Mieti nyt vähän miten korkea se on? Ja jos ajat kotoaa kauppaan niin ehtiikö lämmetä? Moni on kokeilut ja myyvät vuoden päästä. Vaan ratkaisu on sinun!
- MA
Pitäisköhän sinun tutustua noihin karavaanari juttuihin menemällä heidän leiriinsä ja kyselemällä kokemuksia suoraan paikan päältä.
- kylymyys..
on s*tana jos on kylmä, laita lämmitykset päälle.Mutta eipä ollut viime talvenakaan kylmää koska kevyt toppatakki piti niskassa olla, ei tarvittu lämppäreitä.Tunnen monia jotka ajaa läpi talven kukaan ei valita, päin vastoin ihanaa ajella monestakin ja matkaillakin lappiin talvella jne espanjaan kuumaan.Meillä kauppaan matkaa yli 20km ja asutaan etelässä.
Eikä suomal.pelkää vilua ja kylmää ulkonakaan.Äkkiä saa lämmöt autossa vaikka 25-30 asteeseen.Tehoja on,.
- Anonyymi
Asunto-auto Haku.
Asuntoauto moneen käy.
Sillä voi vaikka mieskuoro laulaa , Akupunktio kuorolaulu ja IT liikkeen nurkkiin ohi ajaessa.
Muutto auton olla voi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on636773- 686762
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1465424Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist504473En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204089Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53640- 373218
- 283143
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris702752Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....
Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta392250