Normaalisti näen unia ja nukun pitkään, mutta ongelma muodostuu sitten kun tapahtuu jotain traagista. Isäni kuoleman jälkeen en uskaltanut enkä pystynyt nukkumaan moneen vuoteen.
Nyt olen alkanut nukkumaan ja näkemään jopa unia.
Vähän aikaa sitten minulla meni kaveruus poikki erääseen naiseen. Taas kesti pari kolme viikkoa vähäunisuutta ja jopa unisuutta.
Onko unilääkettä lukuunottamatta mitään tapoja parantua siitä että ongelmat vaikuttavat suoraan uneen?
Tilanne on siis etten päivällä aina edes muista murheitani enkä murehdi niitä pääsääntöisesti, mutta nukkumaan mennessä ja varsinkin herätessä mieli täytyy kaipuusta kaveria kohtaan tai kaipuusta ex-tyttöystävää kohtaan ja ja..
Nyt olen alkanut nukkumaan ja näkemään jopa unia.
Vähän aikaa sitten minulla meni kaveruus poikki erääseen naiseen. Taas kesti pari kolme viikkoa vähäunisuutta ja jopa unisuutta.
Onko unilääkettä lukuunottamatta mitään tapoja parantua siitä että ongelmat vaikuttavat suoraan uneen?
Tilanne on siis etten päivällä aina edes muista murheitani enkä murehdi niitä pääsääntöisesti, mutta nukkumaan mennessä ja varsinkin herätessä mieli täytyy kaipuusta kaveria kohtaan tai kaipuusta ex-tyttöystävää kohtaan ja ja..
Vastaukset 4
Vanhimmat
Olen muuttanut reilu kk sitten asumaan erilleen exästäni jonka kanssa meillä oli vuosia jatkunut suhde.Hän kertoi minulle jokin aika sitten löytäneensä uuden ja sen oikean,sen jälkeen olen alkanut nähdä painajaisia hänestä ja uusista miehistä,näen joka kerta uuden miehen hänen kanssaan.Ei ole todellakaan kiva herätä sellaisiin painajaisiin.Exäni on nainen ja olevinaan kiinnostunut vaan naisista.Pääseekö näistä painajaisista mitenkään eroon?
Teidän molempien kannatta käsitellä asianne läpi.
Jos joskus menettää jonkun mukavan ihmisen tai läheisen ystävän ja perheenjäsenen niin asia pitää käsitellä.
En tarkoita sitä että pitää mennä puhumaan menetetyn henkilön kanssa vaan sitä että ajattelua pitää muuttaa.
Ihmisiä tulee ja menee sille ei voi kukaan mitään. Uusia tuttavia löytyy ja ne ovat kuitenkin monesti parempia kuin ne edelliset. Olen itse oppinut samanlaisesta asiasta kokeneena.
Jos seurustelukumppani lähtee jonkun toisen mukaan niin häntä ei ollut sitten tarkoitettu sinua varten.
Aseta itsesi hänen yläpuolelleen ja tunne olevasi parempi. En henkilökohtaisesti paljon arvosta sellaisia henkilöitä jotka käyvät vieraissa. Olen aikoinani itse tehnyt sitä paljon, mutta olen oppinut läksyni.
Kun se oikea löytyy niin sen huomaa kyllä ja tämä suhde kestää.
Pitää ajatella asioita positiivisesti.
Valkoisen lampaan menehtyneellä isällä on varmasti kaikki hyvin, koska on tuollainen lapsi joka kantaa huolta ja murehtii. Otan Osaa suruun.
Mutta isälläsi on kaikki jo hyvin.
Ihmisiä tulee ja ihmisiä menee. Se on elämän ikävä kulku, jota emme voi muuttaa.
Toivottavasti oli jotain apua.
Hyvää kesän jatkoa.
Eniten siinä kaveruuden menettämisessä ehkä ketuttaa se että se herätti mut ajattelemaan itseäni.
Mä en ole koskaan pitänyt itseäni sovinistina, en pervona, ihmisenä joka arvostaa naista ja pyrkii kaikessa olemaan tasa-arvoinen että herrasmies.
Silti välit meni poikki juuri sen takia että olin kaikkea muuta kuin tätä. Puhuin naisista härskiä vitsiä, puhuin miehistä sitä...
Olin jotain mitä en ole. Ehkä tämä oli varoitus siitä että tää suunta on väärä. Mun pitää palata niihin uriin ja ajatusmalleihin mitkä mulla on ollut iät ja ajat. Ajatus harhautui, koska kuulin ja näin mitä muut miehet työpaikalla puhui naisista.
Noh.. nyt kun vuosi on mennyt. Tilanne on nyt vielä ikävämpi. Tein kaksi kautta kyseisessä firmassa. Nyt en kolmantena kautena päässyt.
Pääsyynä todennäköisesti se, että tämä ihminen on juorunnut kaikkea paskaa mun selkäni takana.
Asia on mennyt totena esimiehille. Esimiehet taas ovat tehneet johtopäätöksen ettei oteta enää, koska on saatavilla uusia nuhteettomia työntekijöitä.