ruokaravintolat

kertokaapas lahdessa tasokkaista ravintoloista joissa seisovat pöydät? onko kokemuksia? asiakas ystävällisiä? nettisivuja? itsellä ei tietoa kuin penthausesta.
2200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ravintola Lokki, siellä todella herkullinen seisova pöytäateria. Kävimme ennen Penthousessa, mutta se on hieman kotiruokatyyppinen enempi, nyt on käyty Lokissa, koska on monipuolisempi salaattivalikoima.
Lokissa on järvinäkymä, sijaitsee Vesijärven rannassa jalkarantaan päin ajettaessa.

Äänestä
  • Ravintola Casseli satamassa on selvästi paras.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


turistinaapurista kirjoitti:

kertokaapas lahdessa tasokkaista ravintoloista joissa seisovat pöydät? onko kokemuksia? asiakas ystävällisiä? nettisivuja? itsellä ei tietoa kuin penthausesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu