Janne tai Mikko?

on parempi Jussin ja Tuomon pikkuveljen nimeksi?
3176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

näin

Äänestä

... olisi sitten kaikilla ns. "oma" alkukirjain nimessään. Jussi, Tuomo ja Mikko kuulostaa kivalta, hyviä perusnimiä.

Äänestä

Mikko on hyvä nimi.

(oman poikani nimi on Mikko Matias ja olen ollut tyytyväinen nimeen, samoin poikakin!!)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Iily kirjoitti:

on parempi Jussin ja Tuomon pikkuveljen nimeksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu