miten dvgrab toimiin 10.04

Yritin kovasti kaapata hdv-videota mutta jostain syystä -Error: no camera exists
Aikaisemmin tämä kaappaus oli pomminvarmaa ja ihanaa, mutta miten sen tässä saa toimimaan?
1127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos kaikki on samalla tavalla kuin ennen niin tee bugiraportti jos yhteensopivuus on hajonnut ja seuraa Launchpadista sen ratkaisua. En ole itse HDV:tä kaapannu joten en osa sanoa, Firewirellä vaan normi DV:tä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


/etc/modprobe.d/ kirjoitti:

Yritin kovasti kaapata hdv-videota mutta jostain syystä -Error: no camera exists
Aikaisemmin tämä kaappaus oli pomminvarmaa ja ihanaa, mutta miten sen tässä saa toimimaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu