Pitääkö mennä rakentamaan noita "korokesuojatiesysteemejä" joka paikkaan??? Nyt sitten Askolan yläasteen nurkille.. Ihan peestä! No saahan siihen muutaman ylimääräisen euron pistettyä. Ihan älytön ainakin tuossa kohtaa! Kukahan valopää taas ideoinut ja matkimalla muita?
Voi ei!
6
597
Vastaukset
- *hattuuntunut*
Kun nuo saaketin APINAT kaahaa miljoonaa ympäri kylää, niin koulujen läheisyydessä ehdottomasti ei mene hukkaan eurot korotetulla suojatiellä. Olis monta muutakin paikkaa Askolassa minne sais korotukset laittaa niin hajottaisivat apinat autonsa nii loppuu kaahailu ennenku joku sivullinen jää alle
- tuohon konsti
Vedetään saatana kaikki tiet tärinäraitaa niin eiköhän köyhimpien vauhti tasaannu!
- .....
joo lisää korokkeita vaan ja just ongelmakohtiin; esim meijerintien ja naskalinportintien kurvissa on koululaisten koulutiellään käyttämä suojatie, mistä niin isit ku äiditkin vetää hurjaa ylinopeutta kesät talvet, kun sydäntä lähellä on vaan se oma napero.
eihän näitä tarttis jos jengi ajais sitä sallittua nopeutta. - järkihoi
kun eivät itse ymmärrä säädellä sitä vauhtia muille turvalliseksi, niin siitä saavat sitten kaikki kärsiä.
Joudun päivittäin ajamaan Järvenpäässä Kaskitietä, jossa muutaman sadan metrin matkalla kolme pahaa töyssyä, ei juuri naurata, sääliksi käy autorukkaa.
Ilman noita valopääautoilijoita töyssyjä ei tuossakaan tarvittaisi, keskellä aukeaa. Kai niitä keksitään vielä muuallekkin. Monninkylänkin neljänkympin alueella on muutama tosi pimeä tonttiliittymä. Eikö ne valopäät perkele niidenkään kohdalla tule ajatelleeksi, että eihän sieltä ehdi alta pois, jos joku valopää tulee 70 mittarissa.- Törtöt kuriin
Eipä ois tarvinnut kuin peltipoliisin! Sillä rauhoittuu kaaharit. Mitäs varten meitä muita rankaistaan noilla helvetin häkkyröillä? Sääli auraajia taas ensi talvena.. Jos jotkut käyttäytyy väärin liikenteessä niin ei tarvii kostaa kaikille!
- villityksiä
Pitää aina lähtee mukaan. Ihan älyttömiä nuo korokesysteemit. Hankalia ja kalliita kaikille. Jos ei tuolla suoralla osaa tietä ylittää, niin sitten ei missään, eikä edes korokkeilla. Naurettavaa rahan haaskausta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä
Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh924493Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?
Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.2083607Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt
Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit1413428Miten Yxäri iskettiin?
Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j2292703"Kostokakka!" Farmi Suomen pehtoori avaa sanaisen arkkunsa Frederikin haisevasta jäynästä
Voi hyvänen aika Reetun touhuja! Pehtoori Terho Häkkinen sai ennen näkemätöntä höykytystä heti Farmi Suomi -realityn alk212341Ylen juontaja möläytti suorassa radio-ohjelmassa
Ylen Radio Suomen juontaja Samuli Aaltonen käytti törkeää kieltä maanantaiaamupäivän Koko Suomen radio -ohjelman lähetyk432338Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia
mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös832191- 522123
Katsoitko Petolliset, mitä mieltä?
Vanajanlinnan käytävät ja salongit täyttyvät jälleen kuiskailuista, salaisuuksista ja petoksista. Petollisten uudella112076Onko Janne Naakka tuttu kasvo ja mitä mieltä olet Farmi-kokoonpanosta?
Somevaikuttaja Janne Naakka on tubettaja ja bloggaaja sekä yksi uuden Farmi Suomi -kauden kisaajista. Naakka tuottaa mm.01983