Onks joku varalla turun bilsaan?

777turkkuw

Onks täällä joku joka on varasijoilla Turun bilsaan? Ootteko soitellut paikoista? Missä lista menee?

Ylipäätään mihin numeroon ootte soitelleet?! Noihin mitkä on Turun yliopiston sivuilla, että tuloksia voi kysyä 9-11?!

6

519

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • odottavaopiskelija

      Onko joku jo kuullut varasijoista Turun bilsaan mitään?

      • minuakin joo.

        Kiinnostaisi tietää onko joku saanut viestiä? Tai soitellut yliopistolle? Itse en ole saanut aikaiseksi soittaa. Kai ne jonkun sinne ottaa varasijoiltakin?


      • surkeaa hallintoa
        minuakin joo. kirjoitti:

        Kiinnostaisi tietää onko joku saanut viestiä? Tai soitellut yliopistolle? Itse en ole saanut aikaiseksi soittaa. Kai ne jonkun sinne ottaa varasijoiltakin?

        Kyllä aina joku peruuttaa ja joku saa varasijapaikan, muttei puhelinsoiton perusteella.

        Hylkäämiskirjeessähän kerrottiin varasijan numero, jos on yltänyt millekään varasijalle edes. Ellei varasijaa ole kerrottu, pisteet ovat jääneet niin kauas, ettei ole mitään toivoa päästä.


        Hylättykirje on kyllä äärimmäisen epäselvä.
        Surkeaa hallintoa, kantelun paikka eduskunnan oikeusasiamiehelle, maksuttomasti.

        Ei palvelun pitäisi olla niin heikkoa, että sen takia turhat puhelinsoitot kuormittaa yliopiston hallintoa, kun ihmiset kyselee mahdollisuuksiaan päästä..


        Todella alkeellista opiskelijavalinnan organisointia.


      • sama joka vuosi

        Tietysti aina muutama paikka vapautuu.


    • voi ihme

      Jos hyväksytään, niin hyväksytään, suoraan paremmmuusjärjestyksessä. Ei ohi minkään listan.

      Mikä ihmeen kysymys tämä on?
      Onhan papereissa annettu puhelinnumero jne.

      Älä nyt ainakaan lähde soitelemaan biologian laitokselle.

      • että onko eespaikkoi

        Siis voihan sieltä kysyy, että onko kaikki paikat jo täyttynyt? Papereissa ei tullut muuten tuossa puhelinnumeroa. Kun jos tilanne se, että varasija lähellä ja edelleen lukee yliopistohaussa, että varalla. Kun missään ei näy paikkojen hyväksymistilannetta. Että joko voi luovuttaa. Kun joo, paikkoja muutama, mutta montako.

        Ite siis soitin tänään ja kuulemma nyt on paikat täytetty Turun bilsaan. Tietää, ettei odota sieltä enää mitään. Yliopistohaku kun edelleen kertoo, että varalla. Ei ollut moni päässyt varasijoilta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      148
      11357
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      28
      8092
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      56
      5864
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      160
      4543
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      9
      4444
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      31
      4312
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      83
      4179
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      84
      3467
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3230
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1731
    Aihe