MInulla on Canonin 80-200/2,8L ( noin 12 vuotta vanha), ymmärteekseni siihen ei sovi canonin oma 2x jatke. Onko kellään kokemusta mikä siihen sopisi?
Kiitos etukäteen!
2 xtelejatke Canonin80-200/2,8L?
7
439
Vastaukset
- Telejatke...
Riippu siitä, miten lähellä objektiivin takalinssi on. Canonin telejatkeilla on tapana tunkea itsensä hieman objektiivin sisään ja linssit voi ottaa kiinni toisiinsa. Muuta estettä käytölle ei ole.
- KIOxxx
kyseessä oleva obiska FD sarjaa, jos on niin Tannri myy eos runkoon sovitinta FD laseille.
Osoite = H:ki hämeentiellä 100 jotakin vantaanjoen suiston kieppeillä. KIOxxx kirjoitti:
kyseessä oleva obiska FD sarjaa, jos on niin Tannri myy eos runkoon sovitinta FD laseille.
Osoite = H:ki hämeentiellä 100 jotakin vantaanjoen suiston kieppeillä.Pieni tarkennus, tämä se siis on:
http://photo.net/equipment/canon/80-200L
Ja vastaan omaan kysmykseeni: Ratkaisu näyttää olevan Soligor 2x
http://www.fotosidan.se/reviews/viewreviews.htm?ID=14388- KIOxxx
svedu2007 kirjoitti:
Pieni tarkennus, tämä se siis on:
http://photo.net/equipment/canon/80-200L
Ja vastaan omaan kysmykseeni: Ratkaisu näyttää olevan Soligor 2x
http://www.fotosidan.se/reviews/viewreviews.htm?ID=14388siitä huolimatta, jos pitää sovittaa FD ob jetiivi yhteen EOS kameran kanssa. Tai EOS yhteen sopivanlaiteen kanssa, tulee järjestyksen olla EOS runko- EOS välikappale- EOS/FD sovitin- FD objektiivi, tai muu FD yhteen sopiva laite.
- tämä......
Kenkon jatkeet sopii kaikkiin objektiiveihin. ( paitsi ef-s )
http://www.maitolaituri.tv/product_info.php?cPath=2_68_85&products_id=475
Jatkeen etulinssin sijainti ratkaisee.
PS.
Mulla olis yksi tuollainen myydä....Moi, Mikä olisi sen hinta? MIssä päin Suomea? Laita vaikka s-postiini viesti: svedu2007 AT suomi24PISTEfi
- jhnbdc b
svedu2007 kirjoitti:
Moi, Mikä olisi sen hinta? MIssä päin Suomea? Laita vaikka s-postiini viesti: svedu2007 AT suomi24PISTEfi
teknofokus oy myy sovitteita FD-EOS, maksaa alle satasen..muistaakseni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1572558Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64901
- 65839
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658