2.11 syntyneitä?

Minsku

Kertokaa kaikki tai etes joku 2 marraskuuta syntyneet, millasii ootte. Löytyykö samanlaisii piirteitä kun mulla vai oonko mä vaan yks tyypillinen skorppari.

16

3165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • joujou

      jeps. mä oon syntyny 2.11.1985 klo 8.37 kemissä.
      mitenköhän mä kuvailisin itteäni..
      noh, oon ainakin tosi mustavalkonen tyyppi (joko-tai) ja kaikissa asioissa vähän sellanen ääripää
      (tosi villi-tosi rauhallinen, siivo-kauhee sotku,terveysintoilu-mässäily, urheilu-löhöily ym ym). tykkään aina rauhottua johonkin paikkaan enkä olla koko ajan menossa, mutta aina välillä pitää tehä jotain repäsevää että jaksaa puurtaa arjessa. mä en voi elää täyspainosesti jos en aina saa jotain muutosta mun elämään. toisaalta, jos mun elämässä ei oo ongelmia, mä hankin niitä jollakin tavalla.
      Oon aika vaatimaton silleen, etten todellakaan koskaan kehu itseäni enkä voi ymmärtää ihmisiä jotka näin tekevät. osaan asettua toisen ihmisen asemaan. Olen vähän itsekäs mutta osaan peittää sen. niin, ja osaan näytellä todella hyvin halutessani.
      Mä tarvin rinnalleni järkevän kumppanin, sillä järkeä mulla ei aina omassa päässä ole tarpeeksi. Jos esim. tehdään jotain villiä, haluan aina olla se villimpi osapuoli ja jos toinen todellisuudessa on se villimpi en tunne itseäni omaksi itsekseni. Järkevyys ei sovi minulle.
      Lähimmät ihmiset pitää mua tosi avoimena, mutta ne ei tiedä koko totuutta. Mä osaan kertoa asiat aina silleen, että saan salattua asiat jotka haluan salata. kaikkea en kerro kertakaikkiaan kenellekään.
      Tässä yks piirre mikä ärsyttää mua itseäni tosi paljon minussa: oon liian myötämielinen tai mielistelevä. Siis kukaan ei välttämättä huomaa tuota ominaisuutta, mutta jos on esimerkiksi tilanne jossa kumpikin osapuoli haluaa toista ja toinen osapuoli kärsii toisen valinnassa niin minä haluan aina olla se kärsivä osapuoli sillä en voi nauttia mistään jos toinenkaan osapuoli
      ei nauti. Ja jos tiedän toisen osapuolen nauttivan, monesti uhraudun.

      • Anonyymi

        Ajauduin ihan sattumalta tähän keskusteluun ja vau miten selvästi joujou kuvasit MINUT! Mä olen myös syntynyt 2.11 ja niin moni sun kirjoittama asia on just niiku minä. Osa menee kyllä "perusskorppari" - otsikon alle, mut kai tolla päivämäärälläkin voi olla jotain merkitystä...? 😊

        -Maaria-


      • Anonyymi

        Olen kala mutta tunnen aika syvällänikin tuon kertomuksesi. Aika arkkityyppiskorpioni olet. Noi viimeiset sanat sopivat myös itseeni, vaikka olenkin kala. Kala uhrautuu ja liian helposti. Molemmat ovatkin vesimerkkejä ...


      • Anonyymi

        mä tykkään skorppareista. mä oon aurinko härkä mutta oon perinyt skorpparin piirteitä äidiltäni kun äitini kartta on kaksonen-skorpioni painotteinen ja isäni kartalta oon perinyt ravun ominaisuuksia lisään oman syntymämerkin eli härkä ominaisuuksia löytyy mutta esim härällä ominainen piirre itsepäisyys ei ole mulla ainakaan hallitseva piirre. Oon välillä tai aika usein melko joustava ihminen, mut aika ajoin iskee se itsepäisyys toki. Skorpioni on minusta ehkä paras merkki koska skorpparissa on niin monia vahvuuksia. Skorppareissa ihailen syvyyttä, tunne elämän rikkautta ja jotakin sellaista inhimillisyyttä. He on kokonaisia ihmisiä . ihmisiä isolla I:llä. tiesitkö sen että härkää ja skorpionia yhdistää ainakin yksi juttu eli se että molemmat merkit ovat hitaiden energioiden merkkejä. Se voi johtaa siihen että on haasteita tietyissä jutuissa. Varsinkin jos on paljon hitaita energioita ja on kokenut elämässään paljon vaikeuksia niin se voi aiheuttaa paljon vaikeuksia esim tehdä duunia.


      • Anonyymi

        tuun parhaiten toimeen vesimerkkien ja maamerkkien kanssa, erityisesti rapu, kalat ja skorpioni sekä härkä joijen kanssa tulen parhaiten toimeen. Tulimerkkien kanssa tulen joten kuten toimeen, mutten aina niin hyvin ja sitten ilmamerkkien kanssa on usein enemmän sitten haasteita tulla toimeen. Kaikkeen on usein rationaalinen eli järjellinen selitys eli tässä tapauksessa se voisi olla astrologia tiede eli oma kartta ja omilta vanhempien kartoilta saadut jutut sekä toki omaan toimintaamme ja luonteeseen vaikuttaa myös ympäristö jossa olemme kasvaneet, kaveripiiri , elämänkokemukset jne. Oon itse ns suvaitsevainen luonteeltani eli mun mielestä homot ja lesbot on yhtä arvokkaita kuin heterot. Mä joskus otin yhteyttä johonkin ennustajaan niin hän taisi sanoa että oon ollut joskus aiemmassa elämässäni syrjitty vakavasti uskontopiirissä jonka seurauksesta tässä elämässä on vaikeuksia paljon kun tuhansina paloina oleva sielu. Me emme tiedä kaikkia maailman totuuksia, mutta henkinen maailma voi olla myös totta. Jumalaan en usko oikein. mutta elämään fyysisen jälkeiseen elämään uskon että on jokin toinen taso. On mulla yksi vahva kokemus/todiste siitä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olen kala mutta tunnen aika syvällänikin tuon kertomuksesi. Aika arkkityyppiskorpioni olet. Noi viimeiset sanat sopivat myös itseeni, vaikka olenkin kala. Kala uhrautuu ja liian helposti. Molemmat ovatkin vesimerkkejä ...

        Onks 2,5, syntyneitä ootteko vähän outoja ja luotaantyötäviä niinkuin määkin!

        Vastaa heti?


    • sepastiina

      Niin olen syntynyt 2.11.1958 klo:05.10.Lappeenrannassa.Lunteeltani olen erittäin itsepäinen ja näin ollen haluan aina sanoa viimeisen sanan.Osaan myös "mielistellä"ihmisiä eli olen omasta mielestäni melko hyvä näyttelemään.Aika usein kuitenkin ajattelen,että mitähän muut ihmiset minustakin luulevat.Minulla on myös salaisuuksia ,joita en kerro edes mihelleni.Loukkaannun erittäin helposti ,mikäli joku huomauttaa minulle aivan mitättömästä asiasta.

      • Anonyymi

        2.11 klo 11,30 oon syntynyt.

        Pidän marraskuun pimeydestä, kesä aika kauheeta. Luonne skorppari.

        Kirjotellaan lisää...


    • Anonyymi

      Kaikki tuossa yläpuolella hyviä skorppionien kirjoituksia.

      • Anonyymi

        ei muuten ole ihan kaikki sillä mun kirjoitukset on aurinko härältä eli vastasin tuon erään skorpparin viestiin omat analyysini, pohdintani. Olen siis aurinko härkä joka kokee olevansa jopa enemmän ehkä skorppari kuin härkä, johon on looginen selitys koska oon perinyt äitini horoskooppikartalta paljon juuri sitä skorpionia koska olen utelias luonne ja otin selville asian ja kas kas kummaa äitini kartta onkin skorppari -kaksonen painotteinen ja mun luonteessani onkin ehkä eniten juuri noita kahta sekä on toki myös sitä härkää ja mun isäni rapuluonnetta.


      • Anonyymi

        neitsyt luonnetta on myös minussa kun mun nousumerkki on juuri neitsyt. =)
        kaikkeen on usein looginen selitys.


    • Anonyymi

      Kohta syntymäpäivä meillä......!

    • Anonyymi

      Jihaa

    • Anonyymi

      2.11 tänään......ihanaa

      • Anonyymi

        Onko pareem syntyä aamulla ,keskipäivällä vai iltsella.


    • Anonyymi

      02.11 synttärit taas!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      174
      8483
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      454
      7673
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      76
      3890
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      163
      3736
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      118
      3074
    6. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      55
      2875
    7. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      44
      2081
    8. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      126
      2076
    9. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      23
      1903
    10. Vedonlyöntiä .

      Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka
      Ähtäri
      21
      1851
    Aihe