on narkkareiden ja taskuvarkaiden saastuttama. Autolla ei ainakaan kannata mennä, se tyhjennetään heti kun selän kääntää....Julkiset rakennukset ovat pakokaasujen mustaamat, graffiteilla töhrittyjä seiniä on myös. Kovasti mainostetulla ostoskadulla hinnat ovat hirmuiset. En suosittele kenellekään!!!!!
Kööpenhamina
7
1536
Vastaukset
- Tapsa Suomesta
Sitten ruoka on tosi pahaa. Havajjiinleike oli ihan hyvä kyllä. Hotelli aamiaisella ei karjalan piirakoita vaikka Suomessa on ihan SOCOS hotellissa (esimerk. Vaakuna)
Hotellissa kukaan ei osannut yhtään Suomea ja kun oma Englanti on vähän unohtunut niin oli tosi vaikeeta saada tilattua saunaa illaksi.
Sama juttu lentokentällä: kaikki opasteet on vain Tanskan kielellä ja Englanniksi ja vaiikka oli Finairin lento niin tiskillä ei yli mielinen tyttö osannut suomea.
Ja miksi Vero vapaata ei myyty vaikka edellä ostaneelle myytiin!- f.d.dansk
Tämä on varmaan vitsi!
Ei kukaan voi vaatia että Suomen rajojen ulkopuolella puhuttaisiin suomea!!
Kieltähän puhuu vajaat 6 miljoonaa (jos sitäkään) ihmistä, tämän täytyy olla vitsi.
Maassa maan tavalla, tai maasta pois. Näinhän "tosi suomalainen" ajattelee ja sanoo, kun tulee puhe esim. Suomeen muuttaneista opiskelijoista, pakolaisista tai muista muuta kieltä puhuvista. - Minkä ihmeen vuoksi lähdet maailmalle, jos et osaa ilmaista itseäsi muilla kielillä kuin tällä "toisella kotimaisella"? - Karrie
f.d.dansk kirjoitti:
Tämä on varmaan vitsi!
Ei kukaan voi vaatia että Suomen rajojen ulkopuolella puhuttaisiin suomea!!
Kieltähän puhuu vajaat 6 miljoonaa (jos sitäkään) ihmistä, tämän täytyy olla vitsi.
Maassa maan tavalla, tai maasta pois. Näinhän "tosi suomalainen" ajattelee ja sanoo, kun tulee puhe esim. Suomeen muuttaneista opiskelijoista, pakolaisista tai muista muuta kieltä puhuvista. - Minkä ihmeen vuoksi lähdet maailmalle, jos et osaa ilmaista itseäsi muilla kielillä kuin tällä "toisella kotimaisella"?Samaa mieltä!
- fasfewt
f.d.dansk kirjoitti:
Tämä on varmaan vitsi!
Ei kukaan voi vaatia että Suomen rajojen ulkopuolella puhuttaisiin suomea!!
Kieltähän puhuu vajaat 6 miljoonaa (jos sitäkään) ihmistä, tämän täytyy olla vitsi.
Maassa maan tavalla, tai maasta pois. Näinhän "tosi suomalainen" ajattelee ja sanoo, kun tulee puhe esim. Suomeen muuttaneista opiskelijoista, pakolaisista tai muista muuta kieltä puhuvista. - Minkä ihmeen vuoksi lähdet maailmalle, jos et osaa ilmaista itseäsi muilla kielillä kuin tällä "toisella kotimaisella"?Onko täällä oikeasti noin uunoa porukkaa, ettei ymmärrä sarkasmia. Jos juttu menee noin reilusti yli, niin voisi hälytyskellot soida. Tarkkuutta lukemiseen.
- Einari Espoosta
Joo, mäkin olin maitokaupassa, eikä pkle tienny ees piimää, eikä osaanu palvella suomeks, ihmemaa. Ei yhtään kansainvälinen.
- Lotzie
Kai siellä Kööpenhaminassa nyt jotain hyvääkin on...
Ja eikait suomea nyt missään ulkomailla yhtäkkiä puhuta! Ei täälläkään puhuta tanskaa..- Eininitosikko
Taidatte olla vähän tosikoita kun ette tajunnu "Einarin" ja "Tapsan" läppää :D Just hyvä.. Piimää ja karjalanpiirakoita, kyllähän niitä nyt pitäs löytyy Kiinastakin! eheheh.. Vitsi!! Piti sanoo noitten typerysten takia...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521693877Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään793080Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv462133Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka232023Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?491870TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain851331Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään251268- 401260
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli581048Valehdella saa, totuus salataan
Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu10758