on narkkareiden ja taskuvarkaiden saastuttama. Autolla ei ainakaan kannata mennä, se tyhjennetään heti kun selän kääntää....Julkiset rakennukset ovat pakokaasujen mustaamat, graffiteilla töhrittyjä seiniä on myös. Kovasti mainostetulla ostoskadulla hinnat ovat hirmuiset. En suosittele kenellekään!!!!!
Kööpenhamina
paska reissu
71577
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Sitten ruoka on tosi pahaa. Havajjiinleike oli ihan hyvä kyllä. Hotelli aamiaisella ei karjalan piirakoita vaikka Suomessa on ihan SOCOS hotellissa (esimerk. Vaakuna)
Hotellissa kukaan ei osannut yhtään Suomea ja kun oma Englanti on vähän unohtunut niin oli tosi vaikeeta saada tilattua saunaa illaksi.
Sama juttu lentokentällä: kaikki opasteet on vain Tanskan kielellä ja Englanniksi ja vaiikka oli Finairin lento niin tiskillä ei yli mielinen tyttö osannut suomea.
Ja miksi Vero vapaata ei myyty vaikka edellä ostaneelle myytiin!
Tämä on varmaan vitsi!
Ei kukaan voi vaatia että Suomen rajojen ulkopuolella puhuttaisiin suomea!!
Kieltähän puhuu vajaat 6 miljoonaa (jos sitäkään) ihmistä, tämän täytyy olla vitsi.
Maassa maan tavalla, tai maasta pois. Näinhän "tosi suomalainen" ajattelee ja sanoo, kun tulee puhe esim. Suomeen muuttaneista opiskelijoista, pakolaisista tai muista muuta kieltä puhuvista. - Minkä ihmeen vuoksi lähdet maailmalle, jos et osaa ilmaista itseäsi muilla kielillä kuin tällä "toisella kotimaisella"?
Samaa mieltä!
Onko täällä oikeasti noin uunoa porukkaa, ettei ymmärrä sarkasmia. Jos juttu menee noin reilusti yli, niin voisi hälytyskellot soida. Tarkkuutta lukemiseen.
Joo, mäkin olin maitokaupassa, eikä pkle tienny ees piimää, eikä osaanu palvella suomeks, ihmemaa. Ei yhtään kansainvälinen.
Kai siellä Kööpenhaminassa nyt jotain hyvääkin on...
Ja eikait suomea nyt missään ulkomailla yhtäkkiä puhuta! Ei täälläkään puhuta tanskaa..
Taidatte olla vähän tosikoita kun ette tajunnu "Einarin" ja "Tapsan" läppää :D Just hyvä.. Piimää ja karjalanpiirakoita, kyllähän niitä nyt pitäs löytyy Kiinastakin! eheheh.. Vitsi!! Piti sanoo noitten typerysten takia...