pienelle pojalle, joka on kadoksissa toivottavasti löytyy nopeasti
rukouksia
15
700
Vastaukset
- pienet askeleet
- mikäli on kadonnut siellä - kuvat puhuvat ! Monta vaaraa onpi siellä -mihin 2 v. utelias pieni
ihminen voi tippua mm. lantala, lietesäiliö, rehumonttu tai työkoneet (kaatuu päälle).
- Susi ? Vaippa löytyy
- Vesistö ?
- Naapurin loukut ? kellari ?- johonkin..
piilon helteeltä nukkumaan, ja ei uskalla nyt tulla esiin kun mekkala ympärillä. Noh jos noin on eiköhän parku ala jostain kuulumaan kunhan nälkä ja jano tulee, pitkällehän tuon ikäinen ei millään kerkiä, sen sanoo jo järkikin.
Toivotaan parasta. - Tuskin kaukana on
lahot kannet pettävät kulkijan alla.
- Etsikää läheltäkin
Tuskin kaukana on kirjoitti:
lahot kannet pettävät kulkijan alla.
tikapuut katolle , savupiiput - tippunut peittävään pensaaseen talon pihalla
Haravoikaa kaikki peittävät lähellä !!!
Vesisaavit
- jos pian löytyy
Toivottavasti lapsi löytyy pian ja hengissä. Onneksi on kesä, ettei ainakaan palellu, toisaalta on nestehukan vaara.
- paavali ja pojat
Voihan sitä rukoilla että poika löytyy, mutta samalla myös lähettää syytekirjelmän kohden taivasta että mitä ei pitänyt pojasta huolta ja meni hävittämään. Että onko Jumala käynyt huolimattomaksi ja lisäksi kyllä sattunut kaikenlaista eikä ne rukouksetkaan ole aina auttaneet. Ukolle voi myös hieman reklamoida että hoitaa hommansa vasemmalla kädellä vähän miten sattuu.
- Suojelusenkelin syli
paavali ja pojat kirjoitti:
Voihan sitä rukoilla että poika löytyy, mutta samalla myös lähettää syytekirjelmän kohden taivasta että mitä ei pitänyt pojasta huolta ja meni hävittämään. Että onko Jumala käynyt huolimattomaksi ja lisäksi kyllä sattunut kaikenlaista eikä ne rukouksetkaan ole aina auttaneet. Ukolle voi myös hieman reklamoida että hoitaa hommansa vasemmalla kädellä vähän miten sattuu.
- Rukous ja Kiitos yläkertaan ! Kyllä yläkerrassa on hyvä isäntä :) Nautitaan taas kesästä ilman huolia.
- että se siitä
Löntystivät eilen hyvin laiskan näköisesti paikalla etsiskellen pusikoista lähinnä tyhjiä pulloja palautukseen!
Jossakin päin maailmaa käytetään uusimpaa tekniikkaa etsinnöissä.
http://www.nordicrotors.com/swedennow-police.html
http://www.helionline.net/720-520012-043411/photogallery//////polizei.html- 16+13
Olitko itse etsintäketjussa mukana vai uteliaana seuraamassa?
- 31-03-2005
Lentokone lentää hitaimmallakin nopeudellaan niin nopeasti että metsäisessä maastossa sieltä ei näe yhtään mitään, etenkin kun etsittävä on pienikokoinen lapsi!
- House -
Mitä hävittävää siinä jos lentsikalla etsitään? Mahtuuhan sinne ukkoja kyytiin tähyilemään, varmasti huomaa pienenkin kohteen jos on avoimessa maastossa. Jos taas on tiheää metsää niin ei ilmasta huomaa vaikka leijuisi kone paikallaan, ja silloin käytetään etsintäketjuja maassa.
- Miksi rukoilla??
Voisiko joku selittää minulle, mikä teidän logiikkanne on tämän rukoilun kanssa?
Jos uskotte jumalaan, ja siihen että hän päättää kaikesta, niin silloinhan jumala on myös päättänyt, että tämä lapsi katoaa.
Joten kun rukoilette että hän löytyy, niin sehän on rukoilemista jumalan tahtoa vastaan!
Vai onko niin, että uskotte että jumalan kanssa voi käydä jotain kauppaa? Jumala on vittumainen ukko joka on ihan silkkaa ilkeyttään hävittänyt pojan? Ja jos rukoilette oikein ahkerasti, niin saattaa muuttaa mielensä?
Vai miten tämä nyt on?
Kiinnostaa oikeasti, kun ei itselle tulisi mieleenkään rukoilla yhtään mitään.- feudum
Ja kokeillaan sitä noituutta sitten myöhemmin!
- muistutus meille
Jospa tämä on pelastus monelle muulle pikkuiselle. Pidetään lapsistamme parempaa huolta ja muistetaan etteivät lapset ole itsestäänselvyyksiä.
Kuka tietää... ei tämä maailma olekaan paratiisi.
- http://keskustelu.su
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"1029414Ikuiset kaipaajat
Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo1645869Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El235282Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset1505213Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään424252Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle
Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m873521Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta653461Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1132872En tiedä ymmärrätkö
Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk102841Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä442800