Kyllä on oravin ravintola hommat menny ihan perseelleen kun heiskanen tuli sinne isännöimään.Hinnat on nousseet,palvelu ei pelaa,pizzat on huonontuneet.Makasiinin puolelle eivät saaneet hommattua anniskeluoikeuksia ajoissa niin ei taida olla olutta tarjolla koko kesänä!Makasiinin puolella on pizzoihin täyte vaihtoehtoina esim.haukimureketta,muikkuja,muikunmätiä ym. muutasellaista ei puutu kun norppapizza ja että kohta pitää turistella olla matkavaluuttana oravannahkoja niin ollaan siellä heiskasen "keskiajalla".VOI NIITÄ KESÄN 2009 AIKOJA KUN MAKASIINILTA SAI KUNNON PIZZOJA SOPUHINTAAN.EIKÄ MUUTEN TÄNÄ KESÄNÄ OLLUT YHTENÄKÄÄN VIIKONLOPPUNA ELÄVÄÄ MUSIIKKIA RAVINTOLOISSA.
oravi
hilmaruukki1
2494
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
vanhan makasiinin pizzoja vuosia sitten. Parempia en ole vielä saanut vaikka on tullutkin maisteltua aika monessa maassa. Ja olihan vanhalla makasiinilla muutenkin aivan oma tunnelmansa.
Oiskohan Heiskasella ollutkin tarkoitus ettei Makasiiniin tulisi kilpailijaa. Muutenhan Oravin nykypalvelut ovat suoraan aasin anuksesta. Matkaveneilijöille on ollut aikamoine yllätys kun entisestä huippupaikasta ei nykyisin saakkaan mitään. Kauppa on kiinni, ruoka on huonoa mikäli sitä on saatavissa. Ravintola on auki vain muutaman tunnin päiväsaikaan. Mikään ei oikein toimi.
Tuolla menolla Oravi kuolee.