Kaksi ja puolivuotias poika löytyi varsin läheltä katoamispaikkaansa. Hänellä oli pieniä naarmuja, mutta poika ei tarvinnut sairaalahoitoa.
Että,jos tuon ikäinen lapsi on vuorokauden kateissa,metsässä,kenties missä muualla,ottaen huomioon ilman lämpötilan joka oli keskiv päivällä noin 25-30 ast ja taapero on vuorokauden tiellä tietämättömällä,ruuatta,juomatta,tuo ei mene minun järkeen muutoin kuin että tuossa on nyt jotain outoa.
Seurataampas tiedotusvälineitä,mitä tästä katoamisjutusta vielä paljastuu.
tässä on
7
727
Vastaukset 7
- Roadsign
Mitä outoa tässä nyt? Onhan taapero voinut kuljeskella ympäriinsä, nukkunut varmasti välillä jos vuorokauden oli liikenteessä. Voihan olla että on säikähtänytkin etsijöitä ja pörrääviä koptereita eikä siksi ilmaissut itseään. Pienenä ihmeenä pidän tosin itsekin että vahingoittumana löytyi mutta parempi niin!
- ???
Uusi ketju saman asian vuoksi?
- uusi keskustelu
ihan vaan sen takia, kun tiesin, että sinunlaisia vittuilijoita ja tiukkapipoja on tää netti pullollaan niin tein ihan vaan vittuillessani sinulle, uuden aloituksen tästä aiheesta ja hyvin onnistuin saamaan sun päreet palamaan.
- 4:n lapsen isä
HS kertoo, että poika löytyi Kevonniemestä, noin 600 metrin päästä lähtöpisteestä. Matkalla on noin 150 metriä kapea kannas jota kautta kaikki etsintäpartiot ovat menneet, ja jota kautta pojan on pitänyt mennä myös. Koska muuta kulkureittiä ei ole, on perin omituista, että kukaan ei pientä taapertajaa nähnyt.
Lisäksi on hyvin omituista lapsen hyvä kunto löydettäessä. Voisikin hyvin olettaa, että jokin lähistön asukkaista olisi ottanut lapsen talteen ja vasta aamulla/päivällä jättänyt hänet metsään. Se selittäisi paljon.
Tässä vielä Googlen ehdottama reitti, pisteestä A hän lähti ja läheltä pistettä B hänet löydettiin.
http://tinyurl.com/35ghfhj- Ristiinan miäs
Kyllä tässä jotain outoa on. Jotain hyvin oleellista on jätetty julkisuuteen kertomatta..
- suku on pahin
Ristiinan miäs kirjoitti:
Kyllä tässä jotain outoa on. Jotain hyvin oleellista on jätetty julkisuuteen kertomatta..
oiskohan noin ?
- Poliisi Kokki.
suku on pahin kirjoitti:
oiskohan noin ?
Tää on selvä ufo kaappaus ja kirjotettu yhtellä sormella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.
Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.2341432Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va249990Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan67753Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä48703Miltä tuntuu vanhempi nainen olla
Pihkassa huomattavasti nuorempaan kolliin joka on uskollinen ja kiltti ja tottelee joka asiaa ja tykkää pussailla ja pan85677- 109599
Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka27573Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt34564Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.46548Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.94525- 40471
- 31451
Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain75440- 77412
Onko kahvila Retro samalla pub???
Netin mukaan anniskeluoikeudet. Käykö tuolla kaljoitteluporukkaa? Onko iltaviihdettä? Olen muuttamassa marraskuussa Kuhm8397- 30393
- 27390
Oletteko täyttä sataa?
Muuta etunimienne kirjaimet numeroiksi. Esim. Mia ja Risto siitä tulee 8 numeroa. Laske ne yhteen . Paljonko tulee?33390Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺42388Iivari esittää poliisin tutkintaa
Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivari on pannu ison pyörän liikkeelle. Entinen Kemijärven historian lyhimmän kaupunginj21371