Ovatko roskapostia lähettävät kompuksessa maksullista tietoturvaa tarjoavien kanssa?
Kun minulle on kiusaksi asti tarjottu koneelleni turvatakuita maksua vastaan, ja kun en ole suostunut ottamaan käyttööni tuota usein tarjottua turvaa, ja olen nyt alkanut saada roskapostia useimmista eri maista. Niin onko mahdollista, että nuo roskapostin lähettelijät, painostaisivat minua noilla lähettämillään roskaposteilla liittymään tuohon, minua tarjouksellaan kiusaavan turvapalvelimen maksulliseen palveluun?
Onko kukaan tietoinen ja onko tutkittu, onko tälläinen painostaminen mahdollista? Tiedosta kiitollinen.
Miten on?
imme36
0
452
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1261780
- 1091279
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401110- 491019
Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni55950- 130930
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v244919Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?76786Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu58779Pridekulkue kiellettävä?
Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla178749