Kokemuksia altea 1.6

Kertokaas kokemukset 1.6 koneisella olevasta alteasta,kulutus jne... Olis kiikarissa vm 05 45 tuhatta ajettu altea. Ja mikähän jakohihnan vaihtoväli on?
23023
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mulla oli Altea 1.6, v. 05, auto muuten hyvä, lämmin talvella, hyvä ajaa, ei sivutuuli herkkä. Ainoita miinuksia olivat KOVA rengasmelu ja mielestäni korkea kulutus, itselläni kului rauhallisessa ajossa 8,5-9,0 litraa. Tuo moottori ei mikään raketti esim. ohituksissa, mielestäni alitehoinen moottori kyseiseen autoon. Suuri otsapinta-ala ja korkeus näkyy kulutuksessa.

Äänestä

niin monta kertaa etten ostaisi tuolla koneella olevaa mallia. Autohan on muuten ihan ok kun valitsee korkeamman profiilin renkaat niin melu vähenee ihan oikeasti paljon ja koneeksi joku jolla voi ajaa sillä se isompi kone ei vie enempää ainetta mitä tuo pikku kone joutuu imemään puhumattakaan hermostumisesta väkisinkin vaikka kuinka rauhallinen olisi ja asuntovelkainen .

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


altea 1.6 kirjoitti:

Kertokaas kokemukset 1.6 koneisella olevasta alteasta,kulutus jne... Olis kiikarissa vm 05 45 tuhatta ajettu altea. Ja mikähän jakohihnan vaihtoväli on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu