Kokemuksia altea 1.6

altea 1.6

Kertokaas kokemukset 1.6 koneisella olevasta alteasta,kulutus jne... Olis kiikarissa vm 05 45 tuhatta ajettu altea. Ja mikähän jakohihnan vaihtoväli on?

2

3011

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nbv

      Mulla oli Altea 1.6, v. 05, auto muuten hyvä, lämmin talvella, hyvä ajaa, ei sivutuuli herkkä. Ainoita miinuksia olivat KOVA rengasmelu ja mielestäni korkea kulutus, itselläni kului rauhallisessa ajossa 8,5-9,0 litraa. Tuo moottori ei mikään raketti esim. ohituksissa, mielestäni alitehoinen moottori kyseiseen autoon. Suuri otsapinta-ala ja korkeus näkyy kulutuksessa.

    • eri koneella kyllä

      niin monta kertaa etten ostaisi tuolla koneella olevaa mallia. Autohan on muuten ihan ok kun valitsee korkeamman profiilin renkaat niin melu vähenee ihan oikeasti paljon ja koneeksi joku jolla voi ajaa sillä se isompi kone ei vie enempää ainetta mitä tuo pikku kone joutuu imemään puhumattakaan hermostumisesta väkisinkin vaikka kuinka rauhallinen olisi ja asuntovelkainen .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      168
      1006
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      58
      792
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      86
      790
    4. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      72
      727
    5. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      46
      643
    6. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      62
      589
    7. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      71
      576
    8. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      46
      559
    9. 28
      555
    10. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      35
      555
    Aihe