Oisko Isa hyvä? Tai Isadora?
ISA
9
1140
Vastaukset
- Pulllllla
Isadora (tai Isadoora) on kaunis nimi! Isakin on muuten hyvä, mutta ehkä liian lähellä sanaa isä. Menee paremmin kaksiosaisissa nimissä, kuten se eräs nuortenohjelmien juontaja on nimeltään Isa-Eerika. Mielestäni tosi kaunis nimi!
- popppatar
Isa on eksoottinen ja sopii aikuisellekkin, ja toimii myös jos perään laittaa väliviivan ja pitkän nimen jatkoksi.
Isadora on kaunis ja sopivasti prinsessamainen nimi, sopii suomalaisiin sukunimiin, ja on kansainvälinen.
- kjijvgosti hkcvko
Isa nimi on hyvä mutta niinkuin muut ovat jo sanoneet että muistuttaa sanaa isä hyvin paljon.
Isa-Johanna
Isa-Kristiina
Isa-Eerika - V
Minusta molemmat ovat nättejä, mutta tykkään enemmän Iisasta kuin Isasta.
- Ano80
Musta Isa on kauniimpi kuin Iisa (vähän harvinaisempi...) ja muistuttaa ruotsalaista Ida nimeä mukavasti (jos lausuttaisiin kahdella iillä.) . Suomeen olisi mukavaa saada muitakin nimiä kuin anna, kaisa, neea, sonja, Johanna, Kristiina, eerika yms. Eikä muistuta sanaa isä lähimaillakaan (jos lausuttaisiin kahdella ii:llä) ja eihän Kati nimestäkään tule mieleen Kari vai mitä?;)
- Miakrista
Eikös Isadora ole meikkimerkki? Mielummin Isa tai Isabelle :)!
- Kusipistepirkko
Isa on isä ilman ä:n pisteitä...
- Anonyymi
Tota mun nimi on Isa ja lausutaan ihan Iisa, mutta kirjoitetaan Isa!
- Anonyymi
Isa? Ihan ok nimi...koiralle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun513515Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si1042276Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5892241Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei192006- 201638
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431628KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar711586Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1351481- 281436
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?911390