Tänään näin uimarannalla tytön, jolla oli todella mahtava ja kohollaan oleva pillukumpu. Oli tosi houkuttelevan ja kiihottavan näköinen.
Upea pillukumpu
Jorma the Great
8911679
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 23 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 89
Vanhimmat
se olin minä
Saankos mä tulla laskemaan mäkeä sun kummullesi?
Liikaa aurinkoa :) ?
Täytyy panna aurinkoklasit päähän ja runsaasti aurinkovoidetta niin laskettelu sujuu kuin vettä vaan. Sauva onkin aina mukana.
Upeat pulleat pillukummut ovat tosi kivoja; vähän kuin vuoren valloitusta. Iso kumpu ei yleensä tarkoita väljää pillua.
karvaista pillua.
jos vielä pillun viiva näkyy.
häpykummun omistava nainen on yleensä panoista parhain ja kiihottavin. Kyllä sitä kelpaa tavaraa nuolla,kunhan ei ole mikään viiivapillu. Isolla ja ylöspäin hiemän käyrällä kalulla mielyttävä työnnellä,edellyttäen ettei ole kovin tiukka, mieluiten väljä on paras.
Niin, mikään ei ole parempaa kuin kunnon väljä pillu.
Samaa mieltä. Iso vittu on kiihottava, ja fistaaminen super kiihottavaa!
onko pakko olla karvainen?
Upeasta kummusta pitää antaa muidenkin nauttia.
Pieni kulli niin kaikki pillut väljiä
Mäenlasku on yleensä talvilaji, mutta pillukummut toki liittyvät kesään.
Itsekästä piilotella upeaa pillukumpua ja olla jakamatta sitä kaverillekin.
Joo, mä oon kans hulluna kumpuihin. Mikään ei ole sen parempi ja jos vielä tanakka persus niin - avot sie!
Posliinipillu, leveä kolmio ilman karvoja, ah siinä on kaunein näky minkä voi kohdata. Jos vielä vaon yläosa pilkottaa niin näky on taivaallinen. Ah, niin ah hallelujaa.
Tuollainen kumpu naisella mihin farkun sauma painaa todella kireän vaon jatkuen pakaroiden väliin ,
istumalihakset puristuvat todella mukavasti , herättäen miehisen mielenkinnon .
Pulleat pilluhuulet ja kohollaan oleva pillukumpu näyttää tosi hyvältä, kun painautuu suoria housuja vasten. Tekee heti mieli käydä vähän hyväilemässä
Mun muhkealla 42v vaimolla pullea karvaton kumpu sekä muhkeat kiinteät ulkonevat pakarat...😉
Kevään ensimmäinen lämmin päivä ja kaupungilla tuli nainen kesähousuissa vastaan; oli todella huomattavan kohollaan oleva kumpu!
Nainen ihan selvästi tiedosti asian - hän hymyili takaisin kiusoitteleva ilme katseessaan, huomatessaan saaneensa katseita puoleensa. Kyllä upeaa tavaraa saa vähän mainostaa!
Posliini ja viiva nautinto ainetta oi sitä onnen, ilon, jariemun aihetta,
Voinko tulla testaan sun vaimoa?
Nyt näitä upeita näkyjä on taas ilmestynyt kaupungille.
Kyllä kunnollinen pillukumpu on kiihottava!
Jos nainen on hoikka, niin silloin kohollaan oleva pillukumpu pääsee oikeuksiinsa.
Nykymuoti, jossa naiset pukeutuu salihousuihin (tai mitä ne naisten pitkät kalsarit on), antaa hyvät kumpunäkymät näin kesällä. Oikein pullea kumpu on kyllä upea näky!
Leggingseissä kumpu pääsee upeasti esille. Naiset sitä usein häveliäästi yrittää piiloitella, mikä merkitsee siitä, että kumpu on todella upeasti pullea.
Mun mulkku kans kovenee pillukummustra..Olisiko kuvia hyvistä kamelinvarpaista?
Tänä keväänä kun ampumahiihtäjä M. Laukkanen voitti maailmancupin kisan Oslon Holmenkollenilla, niin siellä taisi näitä "varpaita" vilkkua maaliviivalla. Googlella löytynee, sen enempiä en kehtaa antaa vihjettä, muutenhan se olisi liian helppoa.
Mutta tässä näin alkuun, tuolta suuresta joukosta kun suodattelee...
https://ylilauta.org/erotiikka/60088748
no kellä nyt ei kovenisi
Hyviä pillukumpuja oli tänään kaupungilla.
Kunnon pillukumpu pääsee oikeuksiinsa pyöräilyshortseissa .
Mulla on pehmonen häpykumpu, josta itse en pidä yhtään. Häpyhuulet on paljaiksi ajeltu. Sisemmät huulet tulee hyvin ulos. Kelpaisko tämä?
Laita kuva, niin kerrotaan mielipide;)
koskaan nähnyt sellaista pimpilooraa jossa karvoja olis häpyhuulissa,mattaa olla aika tussukka
Uloimmissa häpyhuulissa (labia majora) kyllä kasvaakin, muttei sisemmissä (labia minora)...
Kunnon häpykummussa löytyy yleensä ns. Takavittu
Täytyisi tarkemmin tsekata.Laita mulle yv.
Näitä kumpuja on jälleen alkanut ilmestyä katukuvaan ja aurinjoa ottamaan.
Upeita ovat!
Helteellä näitä upeita ilmetsyksiä on taas uimarannalle ilmestynyt.
Kyllä ovat kiihottavan näköisiä:)
Pian kesä tulee ja pääsee kummunvalloitukseen.
Upeat pulleat kummut tekevät tosi hyvää!
Oulun möhömaha taas pikkutyttöjä kytännyt.
Kyllä niitä on hyvä kytätä, kun tuovat aarteensa ihan kiusalla esiin.
No mikset pannu?
Pientä rajaa nyt.
Mulla oli työkaveri joka pukeutui hameilla kumpua piilotellen. Kahvitauolla tuli puheeksi keittiörempan tarve. Lupasi, että käyn katsomassa, mutta en muuta.
Lauantaina sitten poikkesin. Nainen oli puketutunut farkkuihin joiden leikkaus suorastaan korosti ison kummun kauneuttaa. Menin niin hämilleni että en osannut kuin tuijottaa. Sen huomattuaan hän peitteli kumpua käsillään. Olin vähällä unohtaa miksi olin hänen ovellaan.
Viisaana naisena hän osasi näyttää kumpua sopivasti kun keskusteltiin rempan kustannuksista.
Ja sitten heräsit Rotuaarin sontayksiöstä läskeinesi.
Itseä myös kiihottanut poikasesta asti korkea pillukumpu. Ei niinkään iso lihava pillu, vaan kumpu itse. Muistan vieläkin kun penskana olin kavereiden kanssa uimahallissa.. Lilluttiin porealtaassa vähän lämmittelemässä ja katseltiin siinä sitten tietysti ketäs hallissa on. Ohi käveli porukkaa ja siinä meni saman ikäisiä tyttöjä pari.. Niistä toisella oli aivan uskomattoman korkea kumpu. Laiha tyttö muuten. Jäänyt mieleen nuoruudesta. Oltiin jotain 10-12v. Ei poikasena seisomaan alkanut, mutta ihailin kyllä näkyä. En itse kumpuja käy missään tuijottelemassa, mutta olis se mahtavaa jos sattuis kohdalle nainen jolla korkea kumpu. Sivuprofiili varsinkin upea. Joskus lukenut että monet naiset joilla korkea kumpu häpeävät sitä. Itselle se on sytyke. Vaikka olis muuten ruma niin pisteet ropisee mun silmissä ylös.
Upeakumpuiset naiset sitä turhaan piilottelee. Pullea pillukumpu on upean näköinern ja naidessa tuntuu mukavalta.
Näin loppukesästä ovat naiset keksineet kireät pyöräilyshortsit vaatteikseen ja todella houkuttelevan näköisiä pulleita kumpuja joiltakin löytyy. Miksi noita toiset piilottelee, koska hyvän näköisiähän ne on.
60-luvulla noita kutsuttiin tököpilluiksi.
Niin ne ajat vaan muuttuu.
Kevät saisi edetä, että näitä herkkukumpuja alkaisi taas näkyä kaupungilla ja uimarannoilla.
Jaa'a, kevättä rinnassa ja linnun laulua.
Hei! Kutsumme sinut käymään uudessa chatissa! Meitä on yli miljoona! 👉 http://7290000.com/H/Ss30 👈
Hei! Oma stream. Sisäänkäynti kaikille, jotka haluavat pitää hauskaa 👉 http://6522333.com/H/Nl0B 👈
Uusi seksiteatteri avautuu Suomeen! Kutsumme kaikki. Ilmoittautuminen ryhmäämme täällä - http://5206699.com/H/Bk6BP 👈
Mä näin vain tällä palstalla yhden ukon jolla on kyrpä aivojen tilalla. Sinä. Moraaliton paskiainen. Olet vajaa,muita kiusaava paskahousu, joka vois sairastua ja kuolla pois. Luulet itsestäsi liikaa, Katso peiliin ja sano ääneen sanat narsisti. Kukaan ei halua narsistia.
Vappuna taas upeat pillukummut palasivat kaupungille. Kaunista!
Kummut ovat puhjenneet taas kukkaan ja kutsuvat uteliaita kylään.
Kunnon kumpu esim. hameen alta näkyen saa mut ainakin kovaksi.
Pullea kumpu hoikalla naisella on tosi kiihottava näky.
Siiderihylkeet eivät sillä tavalla houkuttele, vaikka pullottaisivat mistä paikasta hyvänsä.
Siiderihylkeet nyt muutenkaan ei ole kovin houkuttelevia.
Laiha nuori nainen, jolla oli kohollaan oleva pullea pillukumpu, tuli tänään vastaan uimarannalla. Pieni kiusoitteleva hymy hänen huulillaan kertoi, että hän tietää omaavansa varsinaisen aarteen ja ei turhaan sitä ala piilottelemaan.
Jouduitko runkulle näkemästäsi?
Nuori en ehkä ole mutta laiha. Eikai 34 niin vanhakaan vielä. Se on kiva vahingossa pyllistellä biksuissa tällä pillulla. Usein rantaulla puolison kanssa puretaan paineita. Turpoaa entisestään kun kiihottuu ja kostuu. Pyllistän miehelleni ja sit tulee kyrpää sisää
Tuollaiset härnäävät herkut saavat miehen mieleen kaikenlaisia ajatuksia.
Se kyllä on seksikästä. Minulla on 34v kumppani ja vieläkin pillu tikissä vaikka on ollut käytössä enempi ja vähempi. Kiva katella ku miehet kattelee ku rantsulla vähän biksujen päältä hieroo.
Joutuisit vetämään käteen jos näkisin
Kostun todella helposti. Luultavasti mentäisiin sivummalle naimaan. Raottaisin stringin narua ja sanoisin miehelle et pane mua. Aina sieltä joku tyhjä kohta löytyy missä voi nojata puuhun ja purkaa paineet ;)
En kestä. Pakko vetää käteen tuolle stringien raottamiselle
Sieltä paljastuu kiimanen ja täydellisen muotoinen märkä pillu. Ja mua alkaa itteeki panettaa et kohta pyllistän ja oikeesti haluan kyrpää puolisolta asap.
Hoikalla naisella mahtavasti pullottava pillukumpu saa mielikuvituksen liikkeelle.
Tuntuu upealta työntää kulli syvälle tuollaiseen herkkuun ja tuntea kummun hyväilevä kosketus itseään vasten🤗
Iso kimpu on naidessa viivapillua parempi!
Kumpuja on aina kiva katsella
Välillä niitä näkee salillakin.
Tiukoissa legginseissä turpea kumpu koholla.
Kuinka se vetääkään puoleensa..
Aironmanespoo
Ne on todella syntisiä näkyjä legginseissä
Mulla on sellanen jus ulospäin suuntautunu ja posliini, hävettää käyttää biksuja ku se koholla selvästi.
Älä turhaan häpeile,se on ihana
Olis mahtavaa työntyä sinne ...
Turpeaan posliinipilluun. Ahh
Aironman
Tytöillä, jolla puberteetti on vielä edessä, häpykumpu ei kerää läskiä. Vasta kun nainen täyttää ~30v, alkaa hormonitoiminnan hiipuminen, se aiheuttaa mm. läskinkertymistä etenkin FUPA alueella ("Fat on Upper Pelvis Area", eli navan ja hävyn välimaaston makkarat) peräkontissa, häpykummussa ja muualla tavarassa sekä reisissä.
Kyllä joillakin teini-ikäisillä tytöillä on selkeän pullea häpykumpu. Ovat usein aavistuksen pulleita tyttöjä. Sen näköisiä, että rasva kertyy alakertaan, mutta tissit pysyy pieninä.
Teini-ikä on 13-19 kummallakin sukupuolella. Valtaosa tytöistä on jo tullut naisiksi kun täyttävät 13v. Teininaisella, nuorella naisella, joka on rumapainoinen, tietysti on läskiä siellä sun täällä.
Tytöllä joka on vielä lapsi, jolla puberteetti on vielä edessä, ei kerry rasvaa häpykumpuun, tisuleihin, pakaroihin, poskupäihin, huuliin, yms. naisellisen feminiineihin paikkoihin.
Ainiin. Sulle nainen tarkoittaa jo 12 vuotiasta.
Ihminen joka voi tulla raskaaksi yhdynnän ansiosta, on nainen, hedelmällinen nainen. Tytöistä tulee nainen keskimäärin 12v ikäisenä, puberteetissa, kun hänen kuukautisvuoto alkaa. Naisesta tulee aikuinen nainen kun hän täytyy 18v.
Puberteetissa, eli murrosiässä, nainen saa feminiinejä piirteitä.
Murrosiän ensimmäisessä vaiheessa (usein joskus 8–11-vuotiaana) ainoat murrosiän merkit näkyvät kehon sisällä, kun munasarjat reagoivat hormoneihin, kuten LH ja FSH, ja alkavat kehittää estrogeenin tuotantokykyä.
Murrosiän toinen vaihe tapahtuu yleensä, kun tyttö on 11- tai 12-vuotias. Rinnat alkavat kasvaa, ensiksi ovat nupulla, silloin areola tummuu sekä nousee ja jonkin verran siirtymävaiheen rintakudosta on olemassa. Tämä tulee yleensä ennen kaikkia muita näkyviä teini-iän merkkejä, vaikka ei olekaan harvinaista, että häpykarvat alkavat kasvaa ennen kuin rinnat alkavat kehittyä. Tulee kasvupyrähdys.
Kolmannessa kehitysvaiheessa rintojen ja häpykarvojen kasvu jatkuu. Karvoitusta on saattanut näkyä kainaloissa ja emättimen koko kasvaa. Tämä vaihe kattaa yleensä 12- tai 13-vuotiaan tytön. Tähän kehitysvaiheeseen mennessä kuukautiset alkavat seitsemällä tytöllä kymmenestä.
Tyttöjen murrosiän neljännessä vaiheessa (usein noin 13- ja 14-vuotiailla) hänen pituuden nopeutunut kasvu yleensä hidastuu. Nuoren kehon rasvataso saavuttaa korkeamman aikuisen tason ja pienenee noin 26 prosenttiin. Häpy- ja kainalokarvat kasvavat edelleen täyteläisemmiksi ja karkeammiksi. Jos ensimmäiset kuukautiset ovat alkaneet, ovulaatio voi olla epäsäännöllinen. Vaikka nyt on yleistä, että 12- tai 13-vuotiailla tytöillä on jo ensimmäiset kuukautiset, se ei aina ollut niin. Itse asiassa hieman yli 100 vuotta sitten useimmat tytöt olivat 15-vuotiaita, kun heillä oli ensimmäiset kuukautiset.
Ei noita kukaan lue. Hyvin sä silti jaksat provosoida, vaikka edelleen provosoimiseen todella helpolla aiheella.
Pulleat pillukummut ovat jälleen palanneet katukuvaan. Ohuet kesähousut näyttävät pullotuksen hienosti.
Myös salilla niitä näkyy usein.
Turpea kumpu erottuu hyvin tiukoissa mustissa legginseissä
Äitini kumpare usein loistaa sukkisten läpi. Äiti istuu joskus puoli huolimattomasti tyyliin sohvan reunalla
Näitä näyttäviä illukumpuja ihailee mielellään, myös kamelinvarpaita on nyt ilmestynyt toreille.
Kyllä kesä on ihanaa aikaa.
Tänään näin nuoren naisen houkuttelevat pakarat mustissa legginseissä.
Ja myös pillukumpu erottui hyvin edestäpäin kaunokaisella:)