Pieni tarileri?

Mistä ja millainen tarileri järvikäyttöön, vene n 465 pit ja 1.9lev. ja 20hv koneella kokonaispaino n korkeintaan 400kg. Vene suht tasapohjainen ei syvä v.
Millainen kippi systeemi paras ettei murskaa venettä kun ei pääse ihan renkaita upoksiin,tuskin edes napaan asti kun pitääs aada vene kyytiin jo.
3170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No jos kerran järvikäyttöön, niin eiköhän sieltä paikallises isännän navetan takaa löydy esim joutilaat belarus-paskanlevityskärrit. Siihen kelpaa nypätä lättäpohjalotja kyytiin.

Äänestä
  • mulkku vittu.

    Äänestä

Minulla on 4,5 x 1,5 metrisen veneen alla Heppu-taileri. Se oli kohtuullisen edullinen kesällä 2006. Kippiä siinä ei ole.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jarruton traileri kirjoitti:

Mistä ja millainen tarileri järvikäyttöön, vene n 465 pit ja 1.9lev. ja 20hv koneella kokonaispaino n korkeintaan 400kg. Vene suht tasapohjainen ei syvä v.
Millainen kippi systeemi paras ettei murskaa venettä kun ei pääse ihan renkaita upoksiin,tuskin edes napaan asti kun pitääs aada vene kyytiin jo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu