ADSL RR 10

Onko kokemusta saako pci-väylään tulevan A-Link Roadrunner 10 -adsl-modeemin toimimaan XP:ssä? Meinaan mukanan tulevat ajurit ovat win2000 ja vanhempiin versioihin.
5361
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jos olet modeemia hankkimassa niin osta irrallinen, joka ei vaadi ohjaimia.
Huomaat edut viimeistään silloin kun haluat toisenkin koneen verkkoon.
Irrallisen voit myös pitää aina päällä ja päästä heti nettiin ilman aikaavievää "modeeminlämmittelyä".

Jos välttämättä haluat mainitsemasi tai se ennestään on niin katso valmistajalta jos siihen sattuisi olemaan XP-ohjaimet.

Win 2000 ohjaimet saattaa toimia ainakin välttävästi ja jos omistat laitteen ei mikään estä kokeilemasta, mutta en ostaisi noilla eväillä.

Äänestä

mutta suosittelen ulkoista, esim. RR 44.

Äänestä

Tuota samaa ihmettelin aikanaan...mutta mulla ko kortti toimii Saunalahden adsl-liittymässä win2000 ajureilla. Ihan heittämällä toimi.

Äänestä

Saa toimimaan, mutta kannattaa käyttää XP:n ajureita. Netti toimii niillä vakaammin. Duunikaverilla netti tökki kun se käytti XP:n kanssa W2K ajureita.

A-Link on näköjään poistanut RR10 ajurit nettisivultaan. Mulla olis sekä Elisan että Soneran RR10 ajurit tallessa. Paljonko tarjoat?

Äänestä

Sain laitteen toimimaan heittämällä w2000 ajureilla heti kun Sonera oli avannut liittymän. Kiitos vastauksista, ei huolta enäää...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hanu kirjoitti:

Onko kokemusta saako pci-väylään tulevan A-Link Roadrunner 10 -adsl-modeemin toimimaan XP:ssä? Meinaan mukanan tulevat ajurit ovat win2000 ja vanhempiin versioihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu