muslim polyteism

http://israelinbibleprophecy.com/muslim_polytheism.htm


vesi on yksi, vaikka jarvia ja lampia on monta.

Vaikka panet veta lasiin poydallesi, se on samaa vetta kuin lamesssa. Tietenkin voit saastuttaa sen.

et koskaan sano;- Monta vetta, tai yksitoista vetta...
676
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jumalaa voinee verrata veteenkin.
Jeesus oli astia.
Pieni lapsi on myos astia, mutta eivat viela tunne Jumalaa.
Muut ihmiset saaastuttavat astian.
Erikoisesti pedofilit. Pornonlevittajat.TV. Muslimit.Humeet.
Siksi Jumala puhui Jeesuksen suulla; Matteus 18.6 -18,8 - Mark 9,42 -Luuk 17,2 ym.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


saasta . . kirjoitti:

http://israelinbibleprophecy.com/muslim_polytheism.htm


vesi on yksi, vaikka jarvia ja lampia on monta.

Vaikka panet veta lasiin poydallesi, se on samaa vetta kuin lamesssa. Tietenkin voit saastuttaa sen.

et koskaan sano;- Monta vetta, tai yksitoista vetta...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu