Avioliitto ja selibaatti

Tanja2010

Olen 32 vuotias nainen jonka aviomies ei enää halua, nähtävästi ollenkaan. meillä on kolme lasta josta nuorin vasta 7 viikkoinen tätä kirjoittaessani. . Mutta tämä selibaatti ei ole kestänyt pelkästään 7viikkoa vaan jo 21. Tai oikeastaan enemmänkin. Pääsiäisen tienoilla oli yritys joka lopahti ja sen jälkeen olen jopa pelännyt ko. tapahtumaa ja nyt en enää edes halua. mies viettää aikaa autotallissaan katsoen pornoa tietokoneeltaja herraties mitä, mutta hellyyttä hän ei minulle osoita enkä minä hänelle. Yritin hieman hellytellä jos vaikka kipinä nousisi niin kommentiksi tuli että seuraavaksi pyydät seksiä. loukkaannuin ko.kommentista oikein tosissani koska tunnen itseni muutenkin täysin kakkoseksi tietokoneelle ja hyvin epäseksikkääksi. rinnat täynnä maitoa, pömppistä tms. pientä kivaa. miksi minun täytyisi pyytää seksiä ja tulla torjutuksi, taas.

nyt en enää uskalla/halua edes suukotella joten olen hyvinkin ahdistunut tilanteesta. Kommentti saattoi olla vitsiksi tarkoitettu, mutta sellaiseksi en sitä ottanut. Ilmoitin että turha pelätä ja se oli totuus! Pitäisikö haluni tästä nousta vai olemmeko tuomitut avioliitossa jossa kumpikaan ei oikeesti edes toista tahdo!? Hassuinta on ajatus, että jos mieheni suutelisi toista,niin se tuottaa minulle kipua. mutta en vain kykene tekemään aloitetta. Ja vain siksi että en PYSTY! Mikä siis avuksi?

1

857

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • C.Lingvist

      Aika auttaa. Jos pienokaisenne on nyt seitsenviikkoinen, niin tosiasia on, ettet ole ihan hehkeimmilläsi nykyään. Älä huoli. Se menee kyllä ohi. Ehkäpä luontoemo on jopa tietoisesti vähentänyt naisen vetovoimaa silloin, kun keskittyminen pitää olla lapsessa.

      Ja jos puhut 21 viikon selibaatista ja teillä on seitsenviikkoinen, niin kyllähän tuo on jo perin itsestäänselvää. Ei mies raskaanaolevaa naista halua eikä kuulu halua. Hänen kuuluu suojella raskaana olevaa naista. Seksiä harrastetaan kuitenkin pohjimmiltaan lisääntymistarpeista ja himo kohdistuu hedelmälliseen naiseen, joka voi tulla raskaaksi.

      Ota ihan lunkisti. Anna ajan auttaa sinua. Ensin tietenkin lapsen ehdoilla. Rintaruokit niin pitkään kun katsot sen parhaaksi. Kun se loppuu, alkaa palautumisesi naiseksi jälleen. Ja jos pidät huolta vartalostasi, niin vot olla varma, että miehesi haluaa sinua vielä. Elämässä on vaiheita. Tioesitkö, että suuri osa miesten syrjähypyistä tapahtuu juuri silloin, kun vaimo on raskaana tai vauva vaatii paljon naisen huomiota. Luonnollista sittenkin.

      Muista, että miehen on vaikea olla inhorehellinen rakastamansa naisen edessä. Ei hän halua sinua loukata.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      106
      1281
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      94
      908
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      824
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      703
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      642
    6. 32
      635
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      584
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      568
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      533
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      476
    Aihe