MA 12.7.

Hieno homma. Lähdevesihelteet jatkuu.
6169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Helteet jatkuu kuten raittiuskin, jos jois tänään vichyä.

Äänestä

helteistä nauttii ja maa ei vedä puoleensa, kuten hellekännissä tai -krapulassa.

Äänestä

odottaa ruokajuomanaan vesi.

Äänestä
  • töissä pitää olla näillä helteilläkin, huoneessa 30 astettta. Henkilökunnan ruokalasta ei saa olutta eikä viiniä, joten raittiina on oltava. Maitoa ja vettä on vaan tarjolla, mutta kyllä niilläkin pärjää.

    Äänestä

Raittiina.
Terveisin tri. Sykerö :)

Äänestä
  • vichy kylmänä jääpaloilla, nomnomnomnom :)

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


qw34ty kirjoitti:

Hieno homma. Lähdevesihelteet jatkuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu