En koskaan kertonut sinulle/hänelle tunteistani. Ehkä arvasit. Kyllä tämä luopumisen tuska on kauheaa, ei voi mitään. Jaksamista kaikille.
Tunteista vaikeneminen
Katse.
9459
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
vaan niin kamalaa.
Olen itkenyt monta päivää.
Kenelle tämä viesti menee? Täällä myös sama kohtalo, toivottavasti en menettänyt häntä kuitenkaan ihan kokonaan. Pelottaa eninten, mikäli hänkin on jatkanut elämäänsä enkä enää merkitse hänelle mitään. Sitä en ehkä koskaan saa tietää:(
Älä pelkää, tämä ei ole sinulle. Olen nainen. Olen itkenyt monta päivää, oikeasti. En voi mennä "pihalle itkemään" kun en halua olla missään ihmisten ilmoilla.
Täällä vaan itken kotona yksin tuskaani.
Hän merkitsee minulle paljon. Siksi tämä sattuukin. Mutta, en ei tunne mitään minua kohtaan, ts. emme ole ikinä puhuneet tunteista.
Hyvä ihminen et saa koskaan näin tietääkään, puhu sen ihmisen kanssa ! Näin jos ja kun toimit, hän menee varmasti menojaan.
Ei hän ole minusta kiinnostunut. En halua satuttaa itseäni vielä enemmän.
tarkoitin kommenttini edelliselle, lonelylle, meni väärään kohtaan.
Mä tiedän. mä oon menettämässä hänet ellen jo sitten ole menettänyt. Tunnen hirveää syyllisyyttä itseäni kohtaan, sillä voin vain syyttää itseäni tästä kaikesta. Aina mielessäni on ajatus elämästä jossa olisimme hänen kanssaan yhdessä. Kuitenkin voin vain syyttää itseäni hänen menettämisestään.
aika auttaa