323 takajarrut

Heips mazda ässät,kertokaa joka tietää kuinka saan 323 vm-90 rummun auki,joku kilisee sisällä ja en ole aukonut rumpua ennen,mitä työkaluja tarvii ja mitä huomioitavaa??
Kiitti tiedosta!
2350
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tähtipää ruuvit jarrurummun sivusta,kaksi kappaletta kumpikin pois!seuraavaksi vasaraa rummun kylkeen!oltava tarkkana ettei särje rumpua jarrurumpu yleensä lujassa napa kappaleessa kiinni,tarvitaan malttia mensseli,vasara,siinäpä ne työkalut!toiv.lykastaa.

Äänestä

Kuten tuo toinen jo vastasikin niin kahdella ristipääruuvilla on se rumpu kiinni. Ei tarvii edes laakeria avata. On niin helppo että kannattaisi ainakin kerran vuodessa avata se rumpu pölyjen putsausta varten niin ei jumisi käsijarrutkaan ja rumpu lähtisi helpommin irtikin napakappaleesta kun ei pääse jumittumaan kiinni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


teppo kirjoitti:

Heips mazda ässät,kertokaa joka tietää kuinka saan 323 vm-90 rummun auki,joku kilisee sisällä ja en ole aukonut rumpua ennen,mitä työkaluja tarvii ja mitä huomioitavaa??
Kiitti tiedosta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu