Minulla oli alkukesästä juttua ihanan miehen kanssa, se syventyi syväksi kiintymykseksi ja tykkäsimme toisistamme. Tai no, minä ainakin tykkäsin hänestä.
Puolitoista kuukautta tapailimme ja vietimme aikaa yhdessä siihen saakka kunnes lähdin kesätöihin toiselle paikkakunnalle, jatkoimme yhteydenpitoa tekstiviestein ja mies sanoi oottavansa minua sillä olin sekoittanut hänen päänsä täysin ja piirtynyt hänen verkkokalvoilleen selvästi.
Kuitenkin tässä muutama päivä sitten hän pudottikin pommin ja sanoi palaavansa yhteen entisensä kanssa kun uskoi että voisi sittenkin tulla jotain.
Olin samassa hetkessä rikki,täysin hajalla. Miksi minun kohdalle osuu aina tuollaisia miehiä? Minulle on tehty samainen temppu monesti ennenkin. Miten tässä enää jaksaa rakentaa luottamusta kehenkään mieheen kun tapahtuu kerta toisensa jälkeen noin? Mikä kumma minussa on vikana? Olen kaunis ja hyvässä kunnossa, minua sanottu iloiseksi persoonaksi ja vedänkin puoleeni ihmisiä luonteellani.
Mutta miksi sitte näin tehään, ootetaan ja leikitään tunteilla ja sitte heitetään pois ku vanha rukkanen..
En jaksa tälläistä enää. En juuri usko enää rakkauteen saati että olisi olemassa mies,joka ei leiki.
Kuin olisin kirottu miesten suhteen. Olen katkera kieltämättä.
Mikä minussa on vikana?
4
782
Vastaukset
- rikotulle
odottelemaan.Miehellä on tarpeet.pillua pitää saada.ei ne kestä olla puutteessa,vaikka kuinka olis tunteita
pelissä.Ajattele asiaa hänen kantiltaan.Miten olet itse toiminut?Prinssisi odottelee jossain sinuakin,voitte sitten yhdessä ratsastaa sinne auringon laskuun.- alkup. kirjoittaja
No kaiketi se voi olla noinkin.. Mutta käännekohta onki siinä ettei seksin harrastaminen olisi onnistunut onnettomuudessa aiheutuneiden vammojen takia. Murtuneen kyljen ja lapaluun kanssa on aika vaikea puuhata.
- rikotulle
alkup. kirjoittaja kirjoitti:
No kaiketi se voi olla noinkin.. Mutta käännekohta onki siinä ettei seksin harrastaminen olisi onnistunut onnettomuudessa aiheutuneiden vammojen takia. Murtuneen kyljen ja lapaluun kanssa on aika vaikea puuhata.
etpä maininnut sitä alotuksessa.Ja kumpi sinä vai hän?Yritetään auttaa...
- alkup. kirjoittaja
rikotulle kirjoitti:
etpä maininnut sitä alotuksessa.Ja kumpi sinä vai hän?Yritetään auttaa...
Hän ei pystynyt. Sen verran oli itseään telonut harrastuksessaan.
Mutta kaipa olinki vain se hetkellinen jännityksen tuoja. Mitäpä 30 vuotiaalta voi muuta odottaa nuoren naisen kohdalla.
Olin taas liian sinisilmäinen kun uskoin joka sanan.
Muka olisin ollut unelmanainen kun harrastukset oli kaikki lähes samoja ja kemiat natsas mutta enpä kaiketi kiinnostanutkaan paskan vertaa. Eikä hän koe tehneensä mitään väärää. Kunhan valehteli ja rikkoi sydämeni niinkuin kaikki muutkin kohtaamani miehet.
Minua varten ei ole sitä ns. prinssiä, kuhan olen vain leikkikalu..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa
Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens1913866Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen
Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o453217EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa
Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt2292662Kesäaika on normaaliaika...
...siten illalla on valoisaa tunnin pitempään, on sitten kesä tai talvi. Voi nauttia päivän jatkumisesta. Kuka nyt aamul2522241Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa
taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta761933Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?
Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva311415Ähtärin päättäjät
Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b531367Tulen hulluksi hänestä
Hän on vanha ja varattu. Mutta olen ihan hulluna häneen. Haluan hänet omakseni. Haluan olla hänen kanssaan ajasta ikuisu701218Ensimmäinen kuukausi palkatatta
Siis ei jumankauta näitä kokoomuksen ehdoituksia. Nytkin joku Otto Meri ehdoittaa, että ensimmäinen kuukausi pitäisi ty981072- 109929