Apple on vaikean valinnan edessä:
Apple,korjaa ongelma
6251
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Osta 4:nen ja saat kaupanpäälle rullan Jeesusteippiä
Ei tule toimimaan.
Vika olis helppo korjata tuleviin malleihin, miksi Apple ei tee mitään ?
Puhelimia on liikaa varastossa, valmistettu 30 miljoonaa ?
Kuka sitä puhelinta iPhonessa oikeastaan tarvitsee, sillä käyttöliittymä on niiin hyvä.
Applea aina haukuttu vaikka mistä, ei ole irroitettavaa akkua, ei ole qwerty-näppäimuitöä, ei ole 20mpix kameraa, ei mms-viestejä. ym. ym.
Nykyinen on iPhonen 3G ja olen ollut täysin tyytyväinen tähän 2 vuotta. Seuraava on 4!
Toki kateelliset paskat ovat vahingoniloisia kun löytyy joku pikkuvika. Jos iPhonen pitäisi resetoida kaksi kertaa kuukaudessa akku irroittamalla (niin akku irroittamlla!), olisihan se aika naurunaihe!
http://www.hopeinenomena.net/viewtopic.php?f=71&t=137647&start=0
http://www5.sonera.fi/ohjeet/IPhone_vikatilanteet
Irroita akku, ei onnistu siten korjaus..
kun puhelimella ei voi soittaa tai se sulaa käsiin, niin ne on niitä pikkuvikoja,
vähän firmwarea ja jailbreakkia kehiin, niin kyllä se siitä sitten ens vuostuhannella
rupeaa toimimaan, muistaa vaan päivittää uuden mallimerkinta logon takakuoreen,
hinta applen verkkokaupasta 100€. Ensvuoden mallitarra iPhone 5 GSxi"ei toimi" on jo ennakkotilattavissa.
Puhelimella voi soittaa.. Mikä nyt näitä ihmisiä vaivaa? Ongelmana on vain pieni, suureksi paisuteltu antennivika.
Puhelin aiheuttaa palovamman käteen yhdellä ihmisellä kahdesta miljoonasta (ja nyt sitä sanotaan sulamiseksi??), ja siitä uutisoidaan maailmanlaajuisesti, oikeasti? Kuinka tyhmä ihmisen täytyy olla uskoakseen että tämä vika liittyy edes vähäsen puhelimeen? Ainoa asia missä oli vikaa, oli käyttäjän tietokoneen USB-portissa, joka on rikki.