Ai vittu miten tuntuu hyvältä kun tuo Hollanti hävisi, on se niin paska joukkue. Hollanti on 70-luvun jälkeen pelannut aina rumasti ja kovaa. Kysy vaikka Hans Van Broikkelenilta. Hollanti on surkea jalkapallo maa, eivät ole voittaneet edes yhtä kultaa! Hah, mitä paskoja. Vitun Oranssit paskat, mulkut.
Hollanti on paska
2
355
Vastaukset
- hüp holland
RAKASTAN. Hollantia. Hollanti on sitä miten jalkapalloa pitäisi pelata myös Suomessa.
Suomi on ykkönen, ja toivottavasti tämäkin laji saa "ensi tilassa" tässäkin maassa arvoisensa kohtelun.
Tapio Suominen, jääkiekkorunkku, jonka katseesta ja eleistä näki, että tämä pässi ei arvosta jalkapalloa. Yritti tuoda "jääkiekko mantraa" mukaan, mutta se ei mennyt läpi studiossa ja hyvä niin. Vittu "otetaan kiinni" siitä ja siitä...
Finaalin katsomäärä 1,2 miljoonaa ei todista mitään. Suomalaiset ei ymmärrä jalkapallosta mitään.
Nyt on jälleen alettava itse tehdä jotain tämän lajin eteen Suomessa. Miksi YLE näyttää vain mestareiden liigaa, koska ymmärrystä jalkapallon todellisesta luonteesta ei löydy.
ALOITAN PIAN UUDEN PROJEKTIN, JOSSA TÄMÄ LAJI NOSTETAAN SUOMESSA YKKÖSEKSI. Kaikki mukaan!
Suomalainen seuratoiminta on persettä! Tämä on raaka fakta. Tämän asian on muututtava. JOPA EPÄTOIVOINEN "PROJEKTI PIAN KÄYNTIIN!"
PS. Vielä finaalista, että Hollanti pelasi loistavasti. Vain epäonni vei sen mestaruuden. Hollantiin on lähdettävä Suomen palloliiton kehityspäällikön oppin ja pian. Matka on lyhyempi kuin Uruguayhin, joskin sielläkin on hyvä käydä!- juha82222
taiteilijoiden päälle.
Jos täällä on ovelia taiteilijoita niin ne kaikki syrjitään ja haukutaan luusereiksi.
Ei siis ihme että Suomi ei ole koskaan onnistunut Jalkapallossa.
Täällä liikaa panostetaan fysiikkaan ja taisteluun, terrierimäiseen pelaamiseen jossa juostaan itsensä väsyksiin ja taklataan itsensä ulos tilanteista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774602- 1801867
- 1241570
- 1221081
- 351026
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161011- 78923
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78852- 47843
- 4808