mitähän silloin elämässä muuttuu No tietenkin ajokortti pitää uusia. Meidän kunnassa on myös tällainen ikäihmisten "neuvola" tänä vuonna 70 täyttävät otettiin syyniin, ainakin varpaanvälit tarkastettiin.Muihin tutkimuksiin tällä hoitajalla ei ollutkaan valtuuksia laittaa. Mitenkähän muualla mahtaa olla?
Olen kohta 70v.
ja ihmettelen
2165
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
tähän aikuisten ikään kuukausi sitten. Enpä äkkiseltään ole vielä huomannu muutoksia, no...oikean jalan polvi antoi yllättäen huomautuksia kovilla kivuillaan, että tavallinen kuolevainen olen. Siinäkin kyllä ihmeparantuminen tapahtui, kun hoksasin hautoa jääkylmällä pakastevihannespussilla. En edes siinä "neuvolatarkistuksessa" käynyt, joten varpaanvälitkin ovat saaneet olla rauhassa. Ajokortin jätin uusimatta, päätin, ettei minua tarvita sähläilemässä ennää tuolla autojonoissa, välttämätön vähäinenkin liikunta jää liian vähäiseksi. En oikeestaan muistakaan olevani "tään ikäinen."
Se latteakin sanonta...ihminen on sen ikäinen, kun tuntee olevansa...pitää edelleen paikkansa.
No jaa...hameenhelma on ehken hiukan pidentynyt, samoin ikävä kyllä, kengän korko mataloitunut.
Henkisestä kehityksestä ja ns. vakavoitumisesta en tiiä mittään.
vaatimaton, sus - jos olet sus - naapurin tyttöjä. Voit olla varma, että sut on huomattu ja kehittyneeksi ja vakavaksi punnittu. Kiva jos kirjoittelet täälläkin.
Minulla on vielä muutama vuosi 70:een, mutta minä olen tämmöinen, joka katsoo tulevaan... Siksi poikkean joskus naapuripalstalla - hyvä meininki on sielläkin.