Käytetty kissanhiekka..

(bentoniitti)Laitetaanko se bio-,vai sekajätteisiin?
4218
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Biojätteeseen, joka kerätään taloyhtiöistä, ei saa laittaa ulosteita, koska se pikakompostoidaan eli ulosteperäiset bakteerit eivät ehdi kuolla.

Äänestä
  • sekajätteeseen!

    Äänestä

  • hjjjööö kirjoitti:

    sekajätteeseen!

    Sekajätteeseen olen aina laittanutkin,mutta varmistin asian.Omaa kompostoria en voi tehdä,koska asun kissoineni kerrostalossa.

    Helteistä kesänjatkoa vaan;)

    Äänestä


Kommentoi aloitusta


Alien-8 kirjoitti:

(bentoniitti)Laitetaanko se bio-,vai sekajätteisiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu