Auttakaa! Mulla on ollu parvekkeella rottinkilausteet, jotka on olleet sateessa ja nyt niihin on tullut hometäpliä, eniten niihin jalkaosiin. Harmittais hävittää kalusteet,onko kellään hyvää neuvoa jolla homeen saisi kokonaan pois? Ja onkohan mitään keinoa ettei hometta tulisi uudestaan? Kittos jo etukäteen jos joku neuvoisi =)
Miten homeen saa pois?
hyvät rottinkilauste
1
513
Vastaukset
- Kloriittia niskaan
Pese ne homeiset jalat kloriitilla ja huutele hyvin. Ainakin hometäplät vaalenee. Kuivaa kunnolla ja pidä kuivassa tilassa tai kukkii pian uudestaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 595089
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544582Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224529Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2961737- 911422
- 811388
- 2281328
- 3151039
- 199950
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50850