Päästääkö kirkas muoviletku huohotinletkuna naftanhajua läpi? Letkua ei saa nostettua paljon korkeammalle tankin ylärenasta tuomatta sitä ulkotilaan. Hajuhan purkautuu letkun päästä joten mihin olette vetäneet letkun pään? Mastonhuippuunko?
letkutus
naftan tuoksu
7332
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
vetänyt salongin sohvan alla olevasta tankista huohotin letkun veneen kylkeen peräosaan ylös.
Siellä perässä varmaan joku tuuletus. Onko tavallista kirkasta muoviletkua?
venee kylkeä, siellä on myös webaston pakoputki eikä tule hajuja eikä savuja sitlooraan. Huohotinputki on mustaa ohuen polttoaineputken tapaista kumi/muoviletkua.
Tuleeko huohotinletkusi ulos asti? Jos veneesi välillä sukeltaa niin pääseekö vesi tankkiin letkua pitkin..Itselläni ei ainakaan onnistuisi joutsenkaula kuin vain vähän tankkia korkeammalle, liian vähän.
Kuinka polttoainetankin ilmaletku on suojattu vedeltä valtameriveneissä joiden tulisi selviytyä vaikka ympäripyörähdyksestä?
kurkistaa ulkotilaan. jos täytät tankin överiksi laiva on muuten täynnä kiisseliä. Ulosmenossa tietysti ylämutka on paikallaan. Mutta varsinaiseen kymysykseen: kirkas muoviletku on yleensä laatua dieselin ja bensiin kanssa kovettuvaa, kellertyvää laatua. (Haluamatta kinata kemistien kans) ja sitten aikanaan kovettuu ja haurastuu, kukaties murtuu väärässä paikassa.
Onko teillä muilla veistämöllä tehty aukko ulos tankin ilmaletkua varten? Minulla ei ole yhtään ylimääräistä aukkoa sellaista varten.