Eli miten se näkyy Visa -laskussa? Onko siinä "Omenahotelli / Tampere" (jos on ollut esim. Tampereen ompussa?) Eli näkyykö siinä aina sen kaupungin nimi, jonka hotellissa on ollut?
Omenahotelli Visalaskussa?
4
995
Vastaukset
- evvk 1
soita ja kysäse, kun sillä ei ole mitään merkitystä mitä Visa-veloituksessa lukee, kunhan jotenkin selviää ettäOmena hotellit on veloittanut jotain.
- Selvä juttu
No eihän sillä olekaan yhtään mitään merkitystä suurimmalle osalle meistä, mutta kysyjä on ilmiselvästi miettimässä jonkinlaista huoraamiskeikkaa (akalle/ukolle väitetään että joo, olen menossa työmatkalle Turkuun, mutta oikeasti onkin menossa nussimaan salarakastaan Tampereelle). Ja pelkää nyt että jää kiinni kun akka/ukko vakoilee Visalaskun.
Hah hah!!!
- Taitsukka
Omena hotelli veloittaa visalaskulla Omenahotelli Vaasa. Veloitus tapahtuu vaikka varaus on peruttu 4 vrk. ennen majoitusta. Sain peruutuksesta sähköpostiini vahvistuksenkin ja silti on veloitettu visalaskulla. Olen nyt kaksi viikko yrittänyt saada jonkun vastaamaan Omenahotellista, jotta peruisivat erheellisen veloituksen olen lähettänyt 3 sähköpostia yms. kukaan ei kuitenkaan vaivaudu vastaamaan eikä korjaamaan veloitusta. Turhauttaa ja kiukuttaa!!! En mene koskaan enää Omena Hotelleihin!
- .......
Valitsitko lahjakortin vain maksun palautuksen????
"Asiakas voi itse muuttaa ja peruuttaa varauksensa osoitteessa www.omenahotels.com.
Asiakkaalla on oikeus muuttaa tai peruuttaa varauksesi kuluitta viimeistään 24 tuntia ennen saapumispäivää, jolloin hän saa Omenahotellien sähköisen arvosetelin, jonka arvo vastaa peruutetusta varauksesta suoritettua maksua. Asiakas voi myös saada maksunpalautuksen tilisuorituksena tai hyvityksenä luottokortillesi. Tässä tapauksessa palautamme varauksesta maksetun hinnan vähennettynä varaus- ja toimistokuluilla (10% varauksen kokonaishinnasta, kuitenkin enintään 10 eur). Mikäli varaus on tehty puhelimitse, vähennämme vielä puhelinvarauskulut 9 eur.
Asiakas tekee muutokset ja peruutukset itse osoitteessa www.omenahotels.com. Myöhemmin kuin 1 vrk ennen saapumisajankohtaa varauksia ei enää voi muuttaa tai peruuttaa. Jo alkanutta varausta ei myöskään voi lyhentää."
Voi olla että saat lahjakortin tai sitten osan maksusta takaisin, siis enintään kymppi vähennetään maksamastasi summasta. Visalle hyvitykset tulevat melko hitaasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1794183"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?892740Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1322219Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p782186- 192021
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.2519586 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark41815Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251783- 831777
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m201763