Hei helppiä??!!

Miten huijata terkkaria, Pitäis saaha 2-3 kiloa lisäpainoa.. ? :D
6498
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Syö.

Äänestä
  • Juo paljon vettä juuri ennen punnitusta, piilota kiviä esim rintsikoihin ja taskuihin, pue kerroksia päällekkäin, syö juuri ennen punnitusta vaikka paljon jtn hedelmiä, ne nostaa painoa jonkun verran väliaikaisesti.

    Äänestä

Mutta kannattaisi ihan rehellisesti mennä ja painaa sen verran kun oikeasti painaa. Ei noi terkkarit oo niin tyhmiä, että jättäis kaiken vaan yhden punnituksen varaan. Toki voit juoda itsesi ihan ähkyyn. (Muista kuitenkin, että jos juot lähemmän 5 litraa vettä samaan syssyyn, TODENNÄKÖISESTI saat RYTMIHÄIRIÖN ja KUOLET, kun veres suolatasapainot menevät sekaisin..) Aivan varmasti sinua punnitaan vielä muuallakin ja moneen eri kertaan. Jos nyt siis tankkaat, joudut juomaan joka ikinen kerta aina vain lisää, varsinkin jos painosi vain jatkaa tippumista. Ja vaikka ajattelisit, että huijaat nyt tälläkertaa tankkaamalla, ja ensi punnitukseen nostat painoa, usko pois, se ei kannata. Ota kaikki apu vastaan ja ole rehellinen. Hoitosi voi toimia vain niin kauan kun sinä ja hoitohenkilökunta toimitte yhdessä ja olette rehellisiä.


Tsemppiä.

Äänestä
  • Eli 2-3 kiloa on vielä helppo huijata. juot aivan hetkeä ennen punnitusta sen 2-3l vettä. Tuo on sellanen määrä että tuon juotua tulee vessahätä aika pian joten sen punnituksen ajan just ja just voi pidättää ja sit käydä vessassa . Todennäköisesti terkka vaatii sullakin punnituksen alusvaatteisillaan. Kivet rintsikoissa voi olla vähän huono idea mut geelirintsikoilla (esim. joskus seppälässä myytävillä malleilla) sitä painoa tulee varmasti puolisen kiloa lisää. Lisäksi ihan noihin terveyssiteisiin voi laittaa hiekkaa sisälle kun täytteet vaan ottaa pois ja teipillä askartelee..kaikkia keinoja on kokeiltu mut sun pitää muistaa et kyllä se totuus jossain vaiheessa ilmi tulee ja silloin mennään pillit soiden sairaalaan :( mieti onko toi sen arvosta.

    Äänestä

Silleen et pistät hiukset ponnarille jollain isolla donitsilla ja laitat sen donitsin sisään painoja, esim. jotain kalastuksessa käytettävien syöttien painoja. :)

Äänestä
  • Entä lisäke? Sellane aika tuuhee senhän sisään voi jos vetää tyyliin jonku nutturan?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_9322054 kirjoitti:

Miten huijata terkkaria, Pitäis saaha 2-3 kiloa lisäpainoa.. ? :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu