Höyhtyän grilli

työnhakija

Hei! Mollin sivuilla oli auki oleva paikka höyhtyän grillille. Onko kenelläkään kokemuksia paikasta? Kaikenlaiset kokemukset tervetulleita!

7

1940

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lihapiirakka(i)

      Siellä vanhat mummot imee kärkkäriä.

    • aviemore

      Ihmetyttää, että Oulussa pitää lähettää oikein valokuva itsetään, jos hakee grillityöhön. :D Se kuva ei kauan vastaa työntekijää, joka naama rasvassa hyörii vanhoissa rytkyissään rasvankäryssä. Hyviä vaatteita ei kannata laittaa grillityöhön hajun takia.

    • Sipuli..

      Jos pääset sinne töihin, niin sano etteivät jatkais niitä mausteita vedellä niin paljon. Majoneesit on aina sylissä ja ketsuppi häviää ranskalaisista kun se imeytyy niihin pottuihin.

      • home chef

        hyvää vain kärkkärit. Muua ihan shaibaa ja pienet annokset.


    • Jutta L

      Siinä paikassa ei ole palvelu oikein toiminut koskaan, ynseätä naamaa näyttää varsinkin se vanha mies joka on kait joku omistaja yms. !

      • vasemmassa sykkii

        On autogrillillä. Ihanan hyväperseisiä iloisia neitoja töissä.


    • Anonyymi

      Laittavat hampurilaisten pihveihin liikaa suolaa ja hampurilaisiin liikaa majoneesia. Majoneesi vielä menee, kun ylimääräisen saa nopsaan lusikalla raavittua pois, mutta yltiösuolattu pihvi pitää oikeasti huuhdella kuumalla vedellä ennen kuin on syömäkelpoinen niin se jo vaikuttaa makuunkin. Lopetin hampurilaisten oston Höyhtyän grilliltä edellämainituista syistä. Muualla parempaa ja suolan ja majoneesin käyttö aisoissa

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      301
      11652
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      144
      7146
    3. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      104
      5952
    4. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      42
      5309
    5. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      53
      4389
    6. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      30
      4269
    7. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      32
      3611
    8. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      62
      3608
    9. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      83
      3238
    10. Nyt peukut pystyyn

      Nyt kaikki peukut pystyyn, siirtopersu on aikeissa muuttaa Kannuksesta pois. Facebookissa haukkui tänään Kannuksen peru
      Kannus
      22
      3135
    Aihe