mihinpäin??

mitsimutsi

Mihinpäin espanjaa suosittelette, että tällainen pikku perhe menisi 4-vuotian kanssa mutta vasta vuoden 2011 Huhtikuussa, minkälainen sää yleensä Espanjan mailla on silloin?
Toki voin mennä espanja sivustoille ja matkanjärjestäjien sivuille ja lukea mutta on kiva kuulla myös itse turistien kokemuksia.
Ajattelin yllättää miekkosen ja varata matkan ensin ja ilmoittaa sitten :)
Missä olisi siis kiva olla lapsen kanssa ja en ole matkustellut mihnkään yli 10-vuoteen joten en tiedä mistään mitään.... ;)

Kiinnostaisi tietty jos osaisitte kertoa mukavista hotelleista ja retkistä ja onko missään järjestetty mitään delffiiniretkiä tms...??
Kaikki info on tervetullutta!

2

437

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • en viitsi selvitt

      en nyt viitsit selvittää yhtään mitää, joku nyt vaan pikaiseen vastaamaan minne perhe vois mennä ja mitä tehdä, mistä ostaa matkat j ne jne kyllä te tiedätte.
      Pikaseen kaikki tieto.

    • Espanjan aurinko

      Yksi varsin mukava kohde Espanjassa on Almería. Kaupunki sijaitsee n. 200 kilometrin päässä Malagasta, johon voitte lentää vaikkapa RyanAirilla. Alueen ilmasto on Espanjan lämpimin, joten huhtikuussa on varmasti jo ihan mukavat kelit. Kaupunki on n. Tampereen kokoinen eli ei liian suuri, mutta mukavan vilkas kuitenkin.

      Katso lisätietoa: http://www.matkaideoita.com/almeria.html

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?

      Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      545
      6853
    2. Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen

      KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      320
      2550
    3. Pikkunaiselle terkkuja

      Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi
      Ikävä
      387
      2005
    4. Kuinka paljon on

      Merkitystä seksillä kun valitset kumppania?
      Ikävä
      127
      1216
    5. Kauniit naiset

      Ketkä ne on suomussalamen kauniimpie naisie?
      Suomussalmi
      30
      1138
    6. Kuvataiteilija Johanna Oras lataa mielipiteensä Miina Äkkijyrkästä Farmilla: "Miinahan oli..."

      Oho! Johanna Oras ottaa kantaa kollega-Äkkijyrkän Farmi-puuhiin. Farmi Suomi -realityssä koettiin v. 2024 todellinen yl
      Tv-sarjat
      4
      1118
    7. Muutto ei ratkaise mitään.

      Sielläkin on naapurit. 😉 Nähdään?
      Ikävä
      84
      961
    8. Kuka on mystinen heppamies?

      Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel
      Kotimaiset julkkisjuorut
      97
      939
    9. Olet vieläkin täällä

      Tunnen energiasi. Tunnen että ajattelet minua. En aio koskaan enää ottaa sinuun yhteyttä. Voit ottaa minuun, jos itse h
      Ikävä
      60
      915
    10. Kuinka hyvin tunnet kaivattusi?

      kuinka hyvin tunnet kaivattusi?
      Ikävä
      41
      802
    Aihe