Kestovaipoista

lokamasu

Elikkäs meille olisi tulossa lokakuussa esikoinen ja ajattelin ruveta nuita kestovaippoja käyttämään. Tässä sitä vain mietin, että miten kauan nuo S-koon vaipat menee? Ja mitä kokoja ja miten paljon minun ylipäätään kannattaa hommata?

4

482

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ru

      S-kokokin voi olla erilainen, riippuen vaippamallista/merkistä, joten hankala vastata. Meillä oli ihan pieniä, itsetehtyjä vaippoja muutama kappale, ja ne jäivät tosi pian jo liian pieniksi, kun tyttö olikin isokokoinen syntyessään. Siis vauvan kokokin vaikuttaa siihen, kauanko mikäkin koko on sopiva.
      Meillä on käytössä nyt yhden-koon taskuvaippoja, joitten kokoa siis säädellään kasvun mukaan, S-M-L. Niitä on käytössä 30 kappaletta, ja vaippapyykkiä tuolla määrällä pestään pari kertaa viikossa.
      Onnellista odotusta, ja mukavaa kestoilua, sitten kun sen aika koittaa!

    • noviisi myös

      itse olen nyt pariviikkoisen kanssa tykännyt eniten harsoista (näpsyllä kiinni) ja nauhavaipoista. lisäksi on iso kasa imsevimsejä, joista mies tykkää. kosteussulkuna on käytetty imsevimsejen kuoria. kohta kokeillaan villahousuja. on ollut helpompaa kuin ajattelin, mutta toisaalta pyykkiä tulee, kun tyttö kakkaa ja pissaa aina hoitopöydällekin ja siinä päällä olevalle harsolle. harsja on n. 50, joista 1/3 puhtaana, 1/3 pyykissä ja 1/3 menossa pyykkiin..

    • muumimamma25

      miten te voitte käyttää kestovaippoja..Yököttävää ja epähygienistä..!

      • Ru

        Tämähän nyt ei ollenkaan vastannut ap:n kysymykseen, joten miksi täytyi tulla edes kommentoimaan. No, vapaushan tänne on tietysti kirjoitella kenellä huvittaa...
        Pakko vastata sinulle, että huomaa kyllä, ettet tiedä kestovaippailusta mitään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      153
      1353
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      122
      1085
    3. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      33
      862
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      216
      829
    5. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      792
    6. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      64
      762
    7. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      143
      754
    8. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      47
      696
    9. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      57
      632
    10. Joko kaupungin johtaja saa iskeä kuokkansa kunttaan

      Särkiperällä tapahtuu 25.8 2026 klo.10.00 Fingrid Oy:n ja kahden maanomistajan kanssa maan lohkominen.Mahdollisesti täss
      Pyhäjärvi
      63
      593
    Aihe